20 Haziran 2014

Kitap Yorumu: In a Fix (In a Fix #1) || Linda Grimes


Tür: urban fantasy, paranormal, romance
Sayfa: 336
Goodreads puanı: 3.68
Çıkış: 2012
Türkçe: ---
Puanım:

Ciel gizli bir topluluğun üyesi, ama tarikat değil. Bu topluluk üyeleri kendilerini kişilerden ödünç aldıkları auralarla o kişilere dönüştürebiliyorlar. X-men'den Mystique'yi bilirsiniz, aynı onun gibi ancak aura almak için kişiye dokunmaları gerekiyor. Ciel bir müşterisi kılığına bürünmüş şekilde, evlilik teklifi almak için görev başındayken sevgilinin kaçırılması ve kaldıkları bungalovun bomba ile patlatılması işleri çok garip bir yöne sürüklüyor. Üstüne üstük en iyi arkadaşı Billy ve abisinin en iyi arkadaşı ve küçüklükten beri hayranı olduğu Mark'ın da bu göreve dahil olması işleri pek kolay yapmıyor.

Hele bir de vikingler işin içine giriyorsa, bilin ki bol bol yakışıklı adam olacak bu kitapta. Elbette sadistler de...

Kitabın kurgusu eh işte diyebileceğimiz türden ama ben bu kitabı garip bir şekilde sevdim. Neden mi? Konusu ilginç geldi ve Billy ile Mark arasında gidip gelmesine rağmen (ikisinden de vazgeçemiyor.) Ciel'in hayatı hoşuma gitti. Bir kere hiçbir zaman kimsenin gerçek kimliğinden emin olamıyorsunuz. Bu insan bukalemunların hayatları bu yüzden çok güzel.

Urban Fantasy olmasına rağmen böyle aman aman eserim keserim tarzı bir kadın da değil Ciel. Sürekli kurtarılıyor, ama espiri anlayışı beni cezbetti. Billy'nin yılışık tavırları ve aslında Ciel'den gerçekten hoşlanması çok klasik dedirten ama sevilesi bir durum. Aşk üçgeninden pek haz etmem ama kitapta Mark'tan pek etkilenmediğim için sorun yok. Hödüğün teki abi. Kız Mark'a hayran olduğu için biz de bir heyecanla onu bekliyoruz ama nerede... Anca Billy bir atak yapınca Mark'ın Ciel'e olan duyguları gün yüzüne çıkıyor. Yoksa ben tehlikeli bir adamım CIA'da (doğru mu emin değilim ama ajan majan şeyleri) görevliyim gibi saçma saçma şeyler. Kızın başına ne gelirse bunların yüzünden geliyor ama!

Kitapta cinsel gerilim bayağı var, artık sevişsin biriyle de rahatlayalım dediğim çok oldu. :D

Sonuç olarak size önerdiğim bir kitap, ama çok şey beklemeyin. Anlık komik durumları olan, hoş bir kaç saat geçirmenizi sağlayacak paranormal bir kitap.

Buradan friendzone'luğun krallığında taht edinmiş olan Billy'ye de bir dakikalık saygı duruşu. Ama sevgilisi olmakta kararlı. Ben team Billy diyorum!

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder