10 Haziran 2014

Kitap Yorumu: Perfectly Damaged || E.L. MontesTür: Aşk, yeni yetişkin, zihinsel hastalık
Sayfa: 372
GR puanı: 4.18
Seri: Yok
Çıkış: 2014 8 mayıs
Puanım:  3,5

Gene bu hafta okuduğum kitaplardan biri. Uzun zamandır yeni yetişkin okumamıştım, neden okumadığımı bana hatırlattı - Laf sokmadan olmaz. Hastalıklı dedim, aşk var, acı da vardır dedim başladım ama gene yüzeyselin ötesine geçemeyen bir kitap olmuş.

Jenna şirofren genç bir kız; Logan ise Jenna'nın evinde, kontratlı olarak akrabalarıyla misafir evi yapan gençlerden biri. İlk görüşte öpücük adı verilen, kızların ilgilenmedikleri bir erkeği geri çevirmek istediklerinde yakınındaki en seksi erkeğe atlayarak  "öp beni, yi beni" demeleri ile gerçekleşen ani ve tutkulu bir öpüşmenin ardından gelen ilk tartışma ile olaylar başlar. Ancak Jenna hastalığını bahane ederek Logan'ı tüm kitap boyunca friendzonedluğun alasını  yaşatır. ( friendzone= arkadaşımsın; arkadaşım kalacaksın.)Jenna kafasında sesler duyuyor ve ölen ablasının görüntüsü onu hayalet gibi sarıp sarmalıyor. En yakın arkadaşı edepsiz, seksi ve sevilesi Charlie onun tek dayanağı çünkü annesi adı verilen tarihteki en büyük pislik insan,  kızını biraz olsun umursamıyor. Babası ise en büyük kızını kaybetmesinin kederini çalışarak atıyor. Hem hasta, hem de en iyi arkadaşını kaybetmiş olan Jenna, Logan'ın kollarında huzur buluyor.

Tam bir kadın avcısı olan ve kollarındaki dövmelerle etraftaki kadınların salyalarını akıtan Logan ise aşk mı peh diye Jenna'nın peşinde dolaşıyor. Bu ikili Jenna'nın annesi ile atıştığı bir anda yakınlaşıyorlar ve en iyi arkadaş olu veriyorlar. Ancak Jenna Logan'a hastalığının yükünü atmak istemiyor. Sonunda ne oluyor dersiniz? Benim pek beğendiğim şeyler değil.

Grief never goes away. It haunts you, taking over your mind, body, and soul. Before you know it, it has won.


Kitap aslında yukarıda anlattığım şekilde bana bile daha güzel göründü ama değil, en azından çok çok harika değil. Ben de isterdim olmasını ama değil. Neden? Charlie dışında eğlenceli, oturmuş bir karakter yok, bu kız tek başına resmen kitabı götürdü. Kurgusu zayıf geldi; hani gerdek gecesine gireceğini bildiğiniz gelin ve damat gibi. Neden kaçınılmazı uzatıyorsunuz ki? Yazarın vermek istediği o acı yüklü tonu açıkçası; çarpıcı değildi anlayacağınız. Ama tamamen de bir çöp kesinlikle değil. Okurken eğlendiğim sahneler oldu. Charlie'yi kasama koyup anahtarını da boynumda taşıyabilirim. 

Canınız çektiyse okuyabileceğiniz çerezliklerden. Üstelik şizofrenin iki evreli olduğunu da öğrendim bu kitapta. Bol bol cıbıldak erkek sahneleri var. Charlie'nin pis ağzı sizi kesinlikle güldürecek. Okuduğuma pişman değilim. Hatta her geçen saniye daha çok seviyorum. Logan fan kulübünün adresini bilen varsa bana mail atabilir mi?

"Live for today, push for tomorrow”

Hayatımda gördüğüm en kötü anne sanırım Jesse'nin annesi. Bu kadar sadist bir insan tanımadım, kesinlikle problemleri var. Ve Logan ☺çok tatlı be.

2 yorum:

  1. Seni mimledim! İlk mim yazım, heyecanlıyım. :) Umarım sen de keyifle cevaplarsın soruları! :)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler Asena! :*****

    YanıtlaSil