27 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: The Dream Hunter || Sherrilyn Kenyon ( Karanlık Avcılar Dünyası #11)


Tür: aşk, mitoloji, yetişkin
Sayfa: 340
Türkçe: Henüz çıkmadı
GR puanı: 4.05
Seri: Karanlık Avcılar 11, Rüya Tanrıları 1
Puanım: Arikos bir Oneori, rüya tanrısı. İnsanların rüyalarına girip onlarla iletişime geçebiliyor. Uyku Tanrısı olarak da bilinirler. Canlı rüyalar gören Geary'nin rüyalarına girip ondan çok etkilenince insan olmak ve tekrardan duyguları hissedebilmek için Yeraltı tanrısı Hades ile bir anlaşma yapıyor ve Geary'nin yanında buluveriyor kendisini. Geary de babası gibi kayıp Atlantisi arayan bir kaşif. Ancak Tanrılar ne Atlantisin bulunmasını istiyor ne de Arikos'un insan kalmasını. İşte bu yüzden başlarına bir çok bela açılıyor.

Bu seriyi çok seviyorum. Yoruma ilk önce bununla başladım, çünkü yorumun devamını okuyup es geçmenizi pek istemiyorum. Bir romans okuyucusu değilim, bu tür kitapları da anca paranormal yani doğaüstü, fantastik öğeleri ve kurgusu için okuyorum. Bu kitapta da bu iki çatışan yanım çok sıkıldı. Kitabın ortalarında çok bunaldım ancak sonunu çok sevdim. Çünkü Acheron ve mutlu son vardı. Biz kitap severler için iki önemli şey var:

1- mutlu son
2- sevdiğimiz karakterleri tekrar tekrar okuyabilmek

Abarttım belki ama olay bu! :D Bu kitapta da ikisini buldum ben. Her ne kadar mıç mıç yapsam mı yapmasam mı,  herife çekiliyorum ama sevişmem tarzı düşünceler beni sıksa da eğlendiğim yerler de oldukça çok.

Kitapta Yunan tanrıları mı dersiniz, kayıp Atlantis Tanrıları mı dersiniz, her şey var. Ama esas adamın Acheron da az da olsa var. Bu seriyi meraktan çatlayıp karışık biçimde okudum. Bu yüzden de bu yorum aslında kitabı bitirip sıcağı sıcağına yorumumu buraya aktardığım ilk yazım.

Bu seriyi kesinlikle öneriyorum. bu kitap çok büyüleyici, ağzımı aşık bıraktıracak kadar heyecanlı olmasa da güzeldi. Özellikle Hades ve Persephone sahneleri içimi eritti. Bu Yunan Tanrıları çok pis. Hepsinden ayrı ayrı nefret ediyorum, en çok da Zeus ve Artemisden tiksiniyorum. Gerçi her yazar farklı kurguluyor ancak kimse bana Zeus'u sevdiremez! Yapamaz bunu!

Bu kitabı okurken canınız çikolata çekecek. O yüzden yanınızda bulundurun. Ve sakın kitap çıkınca harika değil diye atlayıp seriyi bozmayın.

En son olarak da bir not, bu seride şekil değiştiriciler, rüya tanrıları, karanlık avcılar ayrı ayrı veriliyor, ancak hepsi tek bir dünyaya ait. O yüzden kafanız karışabilir. Şu sıraya göre okuyabilirsiniz. Bir de bu seride çok kısa hikaye var, bu nedenle seri 11 görünüyor. Yoksa daha az.

1- Aşk Kölesi
2-Uykusuz Geceler
3-Karanlık Tutkular


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder