3 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Feriştah'ın Fentezileri || Yılmaz Erdoğan


Tür: tiyatro, aşk
Sayfa: 157
Goodreads puanı: 3.18
Seri: yok
Puanım:
Feriştah: Erotik Yayınevi değil mi orası? Telefonunuzu komşumuzun oğlunun elindeki kitaptan aldım... Bakın ama ne olursunuz şu son fentezimi dinleyin bari... Çünki bir daha benim gibi diri vicutlu bir kalem erbabını bulamazsınız... Sağolun... Okuyorum... UYANDIRMA SERVİSİ FENTEZİSİ... Ben uyandırma servisinde çalışan orta yaşlı, vicut hatları had safhada muntazam olan ve kocasından nefret eden nefis bir kadınım... O gün servise gelen bir telefon her şeyi birden bire değiştirdi.. Telefonun öbür ucundan gelen ses adeta bana bazı edeleleri müjdeliyordu... Adının Mükremin Çıtır olduğunu yine edeleli bir ses tonuyla söyleyen genç bana, sabah altıda uyanmak istediğini ve bekar olduğunu söyledi... Sabah altı olunca servisimizde adet olmadığı üzre gidip genci küçük öpücük darbeleriylen bizzat ben uyandırdım... Ve uyanır uyanmaz, ikimiz azgın bir nehrin üstünde su kayağı yapmaya çalışan bir insan kadar heyecanlı, fakat aynı zamanda bulutların üstünde uçan bir otomatik pilot kadar paraşütsüz ve rahattık...Çocukluğumda annemin kaçırmadan her hafta izlediği bir diziydi Bir Demet Tiyatro, Mükremin Çıtır'ın, kardeşi Lütfiye'nin maceralarını anlatırdı. Ben o zamanlar diziden çok sıkılırdım. Hani bizden 3,5 yaş büyükler yaşın tutmuyor derdi ya bize, işte bu durumda da hakikatten tutmuyormuş. Çünkü ben Feriştah'ın olayını daha yeni anladım.

Feriştah oduncu kocasının yataktaki faaliyetsizliğinden bunalmış, kendini diri vicutlu tarif eden bir kadın. Oduncuya bir baltaya sap olamadığı için çalışmaya gelen Mükremin Çıtır'ın edeleli vicüduna da takmış durumda. Mükreminden yüz bulamayınca başlıyor fantazi dünyasını hayal gücüyle zenginleştirmeye. Aman yarappi hem de ne zenginleştirme. Kitabın ilk sayfası şöyle...


Benim aslında böyle bir derleme kitap olduğundan haberim yoktu, facebookda Mehtap'ın okuduğunu gördüm ve oradan da sepetime girdi. Buradan onun yazısına gidebilirsiniz.

Oldukça eğlenceli, yer yer tam benlik bu dedirten derecede sapık, bol bol edeleli ve diri sözcükleri geçen, bana tekrar Bir Demet Tiyatroyu izleten bir kitap oldu. Size de öneririm. Annem de okuyacak, elbette kendisini bilgisayardan ayırabilirse!

Numan'ın odunluğu yarappim! :D

Burada da kitapta da geçen bir hikayenin Bir Demet Tiyatrodaki hali. Feriştah yengeye merhaba deyin!2 yorum:

  1. asabi bakire3.8.14

    Ne günlerdi yaaa diye diye okudum ben de :) Diri vücutlu Feriştah :) Feriştah eskidi ama biz evde yaşatıyoruz onu. Ne zaman yüzümde yastık izi olsa Feriştah olmuşum yine diyorum , öyle alıştı ki ev halkı ben demesem onlar diyorlar:D

    YanıtlaSil
  2. Haha :D Bizde artık onun espirileri dönmüyor ama annem okursa bir süre yaşatırım ben bu diri vücutlu kadını! :D

    YanıtlaSil