7 Eylül 2014

Kitap Tanıtımı: The Stars Never Rise || Rachel Vincent (Untitled Series #1)


Tür: Genç Yetişkin, doğaüstü, iblis
Sayfa: 368
Goodreads Puanı: 4.62
Çıkış: 2015 Haziran

Rachel Vincent yeni bir seri ile bize merhaba diyor! Ancak fazla heyecanlanmayın, çünkü 2015'in haziran ayında çıkacak.

Uzun zamandır bir kitap tanıtımı yapmamıştım, ancak bugün aniden estiler ve Rachel'ın kitabına yapmalıyım dedim.16 yaşındaki Nina Kane, ölümsüz ruhu için endişeleniyor olmalıydı, ancak hayatta kalmaya çabalamakla gerçekten meşguldü. Yaşadığı kasabanın nüfusunun büyük kısmı ruh tüketen iblisler tarafından öldürülmüştü ve ruh kıtlığı çekiliyordu. Önemli olan küçük kız kardeşi Mellie'yi korumak, para bulmak ve sofraya yemek koymaktı. Onlar iki kişilik bir aileydi. İşe yaramaz annesinden vazgeçeli çok olmuştu.

Nina, Mellie'nin hayatlarını tehlikeye atacak bir sır sakladığını keşfettiğinde, onu korumak için her şeyi yapacaktı. Çünkü New Temperance'da günahlar acımazsız Kilise ve ordusu siyah giyinen şeytan çıkarıcılar tarafından suç olarak yargılanıyordu. Mellie'nin günahı ise onu ciddi belaya sokuyordu.

Hayatta kalmalarını sağlamak için Nina, yeşil gözlü ve onu daha önce kurtarmış bir kaçak ve belki de bir şeytan çıkarıcı olan Finn'e güvenmek zorundaydı. Ama ne tür bir şeytan çıkarıcı kapşon giyerdi ki?

Kilise ve karanlık güçler tarafından aranan Nina, tek başına hayatta kalamayacağını biliyordu. Finn'e ve serseri arkadaş grubuna, en az onların kendisine ihtiyacı olduğu kadar ihtiyacı vardı.

Benim türümde bir kitap, orası su götürmez. Bu arada iblisler ve yeşil gözler arasında bir bağlantı var; nedenini hala çözemedim. :D Buradan kitap hakkındaki yorumları inceleyebilirsiniz. Yayınlandıktan sonra puanına göre ben de bu seriye başlayabilirim. Ama keşke YA olmasaydı! :D

Bu arada New Temperance bir topluluk mu, yoksa şehir mi hala çözebilmiş değilim. :D Yorum okuyup spoiler da yemek istemediğim için, ancak okuduktan sonra bu gizeme bir yanıt bulacağız.

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder