10 Ekim 2014

Kitap Yorumu: Çıplak Ölüm || J.D. Robb (Nora Roberts) - (In Death #1)


Tür: aşk, bilim kurgu, gizem,polisiye
Sayfa: 308
Goodreads puanı: 4.12
Seri: In Death 1 /37,5
TR Çıkış: 2002 / Tedarik edilemiyor.
Puanım:
Dünyayı teknolojinin yönettiği bir zaman ve yerde, insan yüreğini hala karşı konulamayan bir dürtü yönetmektedir: Tutku.
New York polis departmanından teğmen Eve Dallas acımasız bir katilin peşindedir. Polis olarak çalıştığı on yıldan uzun süre içinde pek çok şeye tanık olmuştur ve hayatta kalmanın içgüdülerine bağlı olduğunu çok iyi bilmektedir. Yine de İrlandalı bir milyarder ve Eve'in soruşturduğu vakanın şüphelilerinden biri olan Roarke'la ilişkiye girmemesini söyleyen her türlü iç ve dış uyarıyı hiçe sayar. Oysa tutku ve baştan çıkarmanın da kendine özgü kuralları vardır. Eve, bağımlılığa dönüşen bir tutkuyla istediği adamın kollarına atılarak büyük bir riske girmektedir.


Buradan serinin sıralamasına ulaşabilirsin.
Bu seriyi o kadar çok seven var ki... Ama başlama nedenim bu değil, ne popüler serileri harcadım ben böyle. (Büşra bunu okuyorsa, kesin aklına Karanlık Ateş gelmiş, iki küfür etmiştir. hıhıhıhhı) Uzun zamandır kitap okumadım; belki bu yanlış bir açıklama oldu 'Uzun zamandır gönlüme göre kitap okumadım' desem daha doğru olur.

Çıplak Ölüm İlkim'in yüzünden listemde, kendisi bir Nora manyağı olup, çevresindeki herkesi de bu kötü yola sürüklemeye mahkum. MUTLU MUSUN? MUTLU MUSUN!!!!!????

Çıplak Ölüm 2058 yılında, yani gelecekte geçiyor. Bilgisayarlar sesle çalışıyor ve yiyeceklerin çoğu sentetik. Kahve bile çoooook pahalı.. (Böyle bir geleceği istemiyorum.) Bir lisanslı fahişe belirli bir pozda öldürülünce ve sadece antika toplayanların elinde bulunan bir silah işin içine girince, bu kız da tutucu bir senatörün torunu olunca, tedbir işin içine giriyor ve tam bir baş belası, sert ve geçmişi sorunlu Teğmen Eve Dallas bu görevi kod 5 ile, tek başına idare etmek için çağrılıyor.

Bu sırada tüm ipuçları Roarke adlı, geçmişi Eve kadar karanlık (ama daha çok suçlu tarafta) bir adamı gösteriyor. Adamda para da bok gibi hani. Bana Christian, Gideon demeyin, onların atasıyla tanışıyorsunuz şu an. Roarke'ı tek geçerim. 95'li falan. Hani allah rızası için, şu kıza da bir Roarke ya. (Kendisini gösteriyor) Görmeden ölmek istemiyorum. Irlandalı olması falan gerekmez. Şöyle bir Ceo'lara bakıyorum, hepsi buruş buruş... Dava ile alakası ise, silah koleksiyonu olması ve suç saatinde tanığı olmaması. Bir de seksi olması. :D


"Nedeni ben değilsem titremenden hoşlanmıyorum. Sıcak kal."

Evet, Roarke böyle düşünceli biri. Ve ilk anlarda hemen kendine aşık ediyor, ancak o kadar zorlayıcı ki bir yerden sonra, Eve'i bir rahat bırak biraz abicim dedim. Yazık günah kıza. Zaten sorunları, geçmişi başını aşmış, zor zanaat ayakta kalıyor. Neyse ki, Eve'i zorladığı kadar da koruyor bizim abi. O yüzden aldı Brownie puanları. Kedileri sevmesi de ayrı nokta.

Spoiler
Abi o kahve jesti? Kitabın sonunda, o kediye parmak şıklatma ne lan? Kedi götünü döner de yatar valla... ama hoştu. Zaten son sayfalarda yatakta takla attım okuyacağım diye. Roarke'ın klavyeyle oynaşmasına da hayran kaldım. Bize göre bir herif, kabul edin.

Ama tek sorun Roarke daha 2. günden ilanı aşk etti. Bir kaldım. Nerde laaaaaaaan senin kuulluğun dedim, gözlerimi kıstım. Mümkün olsa yüzüne tükürürdüm. -_-

Spoiler bitti.

Size tüm hislerimi anlattım. Şimdi ise ortaya genel bir özet sunmanın vakti geldi. Bu kitaba bayıldım, hayran oldum. İlk fırsatta hemen devam etmeyi, sömürmeyi, sevişmeyi, telli babaya gitmeyi düşünüyorum. Anlatımı harika. Kurgusu da öyle, her anı sizi sürüklüyor ve esiri oluyorsunuz. Roarke ile Eve arasındaki aşk ise çabuk gelişen ama bir o kadar da hayran eden bir olgu. Cinayetlere zaten öldüm. Eve'in geçmişi ise beni yıktı. Ama böyle güçlü karakterler başka türlü olmuyor be. Zayıf kişileri, kurbanları mı okuyalım. Yarattığın dünyayı daha fazla keşfetmek için ölüyorum Nora Teyze.

Eve Dallas'ı nasıl oldu da dizi yapmamışlar anlayamıyorum. Olsa manyak gibi izlenirdi...

Size bir kaç alıntı veriyorum. Değerimi bilin, çevirmeye çok üşeniyorum normalde. :D


"Sen-- Roarke." Gözleri yaşardı, tekrar peçete almak için uzandı. "Tanrım, Eve. Yüce İsa, Sen kimseyle yatmazsın. Ve bana Roarke ile yattığını mı söylüyorsun?"
"Bu tam olarak doğru değil. Hep yattığımız söylenemez."

"Bir anlığına kendisine elindeki işi unutma fırsatı tanıdı ve ona gülümsedi. "Roarke, biliyor musun, birazcık tatlısın aslında." ilk defa onu şaşırttığını fark etti.

"Seni tekrar görmek istiyorum." durdu, yüzünü ellerine aldı. "Seni tekrar görmeye ihtiyacım var."
Nabzı hızlandı, sanki geri kalanıyla hiçbir bağlantısı yoktu. "Roarke, burada ne oluyor?"
"Teğmen." Öne eğildi, dudaklarını onunkilere dokundurdu. "İpuçları aşk yaşadığımızı gösteriyor."

20 yorum:

 1. Eriyorum şu an ve yeniden Roarke aşeriyorum ihihih

  YanıtlaSil
 2. Hehehehe :D Roarke ya <3 Daha geçen ay okudum bu kitabı ama bir kere daha okuyasım geldi şimdi :D

  YanıtlaSil
 3. Ben ikinciye başladım vallahi :D

  YanıtlaSil
 4. Harbi bağımlılık yapıyor. :D

  YanıtlaSil
 5. Hemen altıncı kitaba gel...favorim benim 😍
  bu arada ilk kitaptan adama abayı yaktiysan vay halimize 😲
  Bu arada o spoiler ne yahu Roarke laf yok biz bu tavırları ailecek hastayız 👌

  YanıtlaSil
 6. hahah 2.yi okuyorum şu anda. :D
  Ama adam yakılmayacak gibi değil ki!
  Bence kuulluğunu mahvetti. Bari kitabın sonunda deseydi. :D

  YanıtlaSil
 7. MUTLUYUM MUTLUYUM HİHAHAHA!!
  Sayemde bir efsane ile tanıştın :P

  YanıtlaSil
 8. Hahahhaha ♥ mutluluk sana çok yakışıyor! :D

  YanıtlaSil
 9. çok pis özendim gidip bende okuyayım bari.onunucu kitapta -ölüm tanığı- kalmıştım sanırım...
  Ahha senden tam bir yıl öndeyim :) bende sene 2059 :P

  YanıtlaSil
 10. Merak etme 3 aya yetişirim sana. :D Zaman yolculuğunun sırrını çözdüm! :D

  YanıtlaSil
 11. Yeni bir seriii.Teşekkürler yorum için,geleceğe gideliiim. :)

  YanıtlaSil
 12. Amanıın,bu o kırk kitap olan seriii miiiiğğğğ?! :o

  YanıtlaSil
 13. Evet. :D Ölene kadar okuyacağım. :D

  YanıtlaSil
 14. seda kologlu21.1.15

  Kitabı bulamıyorum. Satısı yapılmıyor sanırım artık yardımcı olabilrseniz cok sevinirim tesekkurler :)

  YanıtlaSil
 15. Büyük ihtimalle satışı yapılmıyor, bulabilirseniz ancak sahaflarda...

  YanıtlaSil
 16. sevgi5.2.15

  ben de bu seriyle tesadüfen ve geç tanışanlardanım :( tamamlamak için can atıyorum ama yalnızca 7 kitabı satışta.. onlar da son 5 kitap ile aradaki iki kitap.. Eve ile Roarke aşklarının nasıl başladığını ve adım adım tüm serinin nasıl ilerlediğini çok merak ediyorum.. bi önceki üye de aynı dertten yakınmış: bi kaç sahaf gezdim ama yok bulunmuyor :( Korsan kitaplardan da nefret ediyorum: ama son çare onlardan bile bulacağım meçhul.. nasıl tamamlanacak bu sri:( yok mu bir bilen :(

  YanıtlaSil
 17. Evet herkesin yakındığı bir sorun bu. Seriyi ancak Nadir kitap gibi yerlerde ya da sahaflara birebir giderek bulabilirsiniz. Yayınevi inatla ilk biten kitapları basmıyor.

  YanıtlaSil
 18. sevgi5.2.15

  Nadir Kitap'ta var olduğu gözüken kitaplar gerçekten vardır dimi : ? Epsilonun kendi sitesinde de serinin iki kitabı hariç hepsi var gözüküyor hala ama iletişime geçtiğimde yalnızca üç tanesi var dendi.. Nadir Kitapta da farklı fiyatlarda ve farklı kişiler tarafından satışa çıkmış gözüküyor ama umarım elime ulaşır:(

  YanıtlaSil
 19. sevgi5.2.15

  çok teşekkür ederim ilgi için : e kitap olarak okumaktan nefret ediyorum ama bu gidişle o halllerini bile bulmak mümkün olmayacak tamamı için.. ben istikamet sahaflar deyip umudumu yitirmesem iyi olacak :)

  YanıtlaSil
 20. Nasıl bir tesadüftür ki tam doğum günümde gittiğim bir takasçıda çıplak ölüm kitabını buldum... Daha doğrusu ele geçirdim. Hemde kitap orjinaldi. Şansın bu kadarı. En iyi doğum günü hediyem herhalde.

  YanıtlaSil