28 Şubat 2014

CNR Kitap FuarıHer yıl düzenlenen Tüyap kitap fuarının ardından bu yıl ilk defa başka bir kitap fuarı daha biz okurlara kapılarını açıyor. Bu kez İstanbul Yeşilköy'de buluşuyoruz.

Kitap fuarı  01-09 mart arasında CNR Expo'da. Tam olarak katılımcı yayınevlerini bilmesemde, Pegasus, Alfa, Sokak, Kırmızı Kedi, Yapı Kredi, Pena, Timaş, April yayınlarının orada olacağı kesin. Listeyi buradan inceleyebilirsiniz. Girişler ücretsiz olacak, yolunuz düşerse kesinlikle uğrayın. 150'den fazla yayınevinin katılacağı bilgiler arasında. En yenilikçi kitap fuarı reklamıyla da açılımını yaptı.

Tüyap çok yakınımda olduğu için her fırsatta kitap fuarına uğrarım. Beylikdüzü'nden daha merkezi olduğu için de katılımın fena olmayacağını düşünüyorum ancak daha çok yeni olduğu için de aynı yoğunluğu kesinlikle beklemiyorum. :D Çok heyecanlandım doğrusu!
Ayrıca fuarda Sultan 2. Abdülhamid'e ait "Yıldız Arşivi Fotoğrafları" da sergilenecek ve tiyatro oyunları olacak.

18 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Rule Breaker || Lora Leigh (Breeds 29)


Rule Breaker
Lora Leigh

Goodreads Puanı: 4.29
Sayfa: 448
Çıkış: 2014 şubat
Seri: Breeds 29
TR: Yok
Puanım:


Bu seriyi çoook ama çooook seviyorum. Jonas'ın oyunlarını, sidik yarıştırmalarını her bi pisliği. Daha az seks olsa çok daha iyi olur ama niyse :D

Bu sefer sevgili hanzo Enforcer ve Jonas'ın sağ kolu Rule Breaker'ın Eşini bulmasını okuyorduk. Unknown adlı Breedlere yardım eden gizli bir örgüte çalışan casus Whisper'ın peşindeler bizimkiler. Jonas Unknown'un Amber'in hayatını kurtaracak aşıyı bulabileceğini düşünüyor.

Abisi Dane, Gypsy 14 yaşındayken gözlerinin önünde Breedlere yardım ettiği için öldürülmüş ve kendisi de neredeyse tecavüze uğrayacakken abisinin yardım ettiği Breedler tarafından son anda kurtarılmıştır, ancak ailesi tarafından Dane'i ölümü yüzünden suçlanmıştır, Whisper adı ile casusluk yaparak Breedlere yardım ediyordur. 14 yaşında Jonas, Lawe, Rule onu kurtarmıştır ve Breedlerin hayatının bir parçası olmuştur. Şimdi ise Rule onu istiyordur ve onu Jonas'dan korumak zorundadır.

17 Şubat 2014

21. ÜKG Blog Turu: Sana Kapıldım || Laurelin Paige - Yorum + ÇekilişUzun bir aranın ardından yine bir turla sizinleyiz. 21. turumuzda Elf yayınlarından çıkacak olan Fixed on You, Sana Kapıldım'ı ele alıyoruz. Aşağıda tur takvimimizi bulabilirsiniz.

1.GÜN
------------------
Romancekolik - Yorum | 17.02.2014
Kitab-ı Sevda - Yorum | 17.02.2014
------------------
2.GÜN
------------------- 
Yorumbaz - Yorum | 18.02.2014
Kitap Esintisi - Alıntılar | 18.02.2014
Sevgili Kitap - Ön okuma | 18.02.2014
-------------------
3.GÜN
-------------------
Kitap Hayvanının Günlüğü - Playlist |19.02.2014
Zimlicious - Yazarla Röportaj | 19.02.2014
-------------------Sana Kapıldım
Laurelin Paige

Goodreads puanı: 4.19
Sayfa: 350
Orijinal adı: Fixed On You
Seri: Fixed 1
Çıkış: 2013
Tr: 2014 şubat
Puanım:  3,5
İnsanları gizlice takip etmek ve hakkında yasaklama emirlerinin çıkarılması Alayna Withers'ın geçmişinin bir parçasıydı. İşletme üzerine yüksek lisansını eline alan Alayna, kendi geleceğini çizmişti. Çalıştığı gece kulübünde yükselmeyi hedefleyecek ve saplantılı aşk sorununu tetikleyecek her türlü erkekten uzak duracaktı. Müthiş plan. Ama Alayna gece kulübünün yeni sahibi Hudson Pierce'i hesaba katmamıştı. Geçmişteki dürtülerini kontrol altında tutmak isteyen Alayna, akıllı, zengin ve yakışıklı tiplerden hep uzak durmaya çalışmıştı. Ama Hudson onu bir kere gözüne kestirmişti. Alayna'yı yatağında istiyordu ve bunu açıkça belli etmişti. Reddedemeyeceği bir iş teklifinde bulununca Alayna için Hudson'ı görmezden gelmek imkansız hale gelmişti. Gittikçe onun dünyasına çekiliyor, çekimine kapılıyordu. Hudson'ın karanlık sırrını öğrendiğinde ise kapılabileceği en kötü adama aşık olduğunu öğrenmesi için çok geç olacaktı. Belki de kusurlu geçmişleri birbirlerini iyileştirmeleri ve sonunda hayatlarında eksik olan aşkı bulmaları için onlara bir fırsat tanıyacaktı.


Alayna Wither seksi, güzel, çalışkan gibi görünebilir ama çoğu derin problem zaten insanlara attığımız ilk bakışta belli olmaz, bunu Hudson da onaylayacaktır.

Alayna üniversiteden yeni mezun olmuş, kredi borcunu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen, yıllardır aynı barda çalışan oldukça güzel bir kız. Bir gece barda gördüğü takım elbiseli, yakışıklı ve seksi adamın barın yeni sahibi olduğunu öğrendiği andan itibaren hayatı yeni bir yöne doğru yol alıyor. Hudson ona ufak bir teklifte bulunuyor 'gel birlikte dünyayı benim de sevebileceğime ikna edelim, ben de senin borcunu sıfırlayayım' diyor. Yıllarca kardeşinin masraflarını üstlenen abisi Brian aniden gelip artık senin kiranı ödemeyeceğim, adam gibi bir iş bul deyince Alayna mecburen Hudson'un bu çok cazip teklifini kabul ediyor. Zaten adam elini uzatsa soyunacak kıvamda.

Her zamanki gibi bir ama var. Alayna'nın geçmişi sorunlu. Ailesinin küçük yaşta trafik kazasında ölmüş olması bunlardan biri. Sevgi sorunu var, ayrıca Alayna çok fazla bağlanıyor. Hatta kısıtlama emri bile almış bu yüzden. Overly Attached Girlfriend yani sizin anlayacağınız. Sevdiği birisine karşı sapık takipçi olabilir. Bunun izlerini de kitap boyunca görebiliyoruz zaten, hoşuma giden yönlerinden biri de buydu.

Hudson'ın ruhsuz annesini bu ilişkinin gerçek olduğunu inandırmak ve arkadaşı Celia ile evlenmek zorunda kalmamak için bu çözümü buluyor. Alayna rolünü iyi oynarsa bu işten paçayı sıyıracak ancak sevemeyen biri ve çok seven biri aynı kazana fırlatılırsa ve baharat olarak da tepeleme seks ekilirse o kazanda masum masum kaynamaz.

Akıcı, eğlenceli ve merakla okuyabileceğiniz bir kitap Sana Kapıldım. Bir beklentim olmadan başladım ve beklediğimden daha çok sevdim. Alayna'nın benim için ayrı yeri var diyebilirim. Geçmişinin sorunlu olması değil bunun nedeni. Daha çok 'saplantı' kavramını bir hastalık olarak bize sunulmuş olması. Normal bir kız sorunlu bir erkeğe abayı yakmıyordu, iki sorunlu insan birbirini buluyor ve destek oluyordu. Daha gerçekçi bir kurgu bence. Bar sahneleri de ayrıca hoşuma gitti. Niyeyse karakterlerimin barda çalışması hoşuma gidiyor. Ayak fetişini atlıyorum ama :/

Alayna'nın David ile olan ilişkisi ise bana 'kimse diğerinden üstün değil' mantığının iyice akla sokulması gibi geldi. İkisi birbiri için biçilmiş kaftan sanki. Masum değiliz hiiiiç birimiz...

Alayna'nın barda çalışması ve kendisi ile mücadelesi de hoşuma giden yerlerden arası. Hepimizin böyle saçma anları oluyor. Buradan tabii sapık olduğumu çıkarmayın. :P

Hudson'un annesi Sophia kadar ruhsuzluk olmaz sanırım. Kendisi pek orijinal olmayan, fabrikatör sahibi amca rolünü üstlenmişti ve oğlunu zengin komşu kızına yamamaya çalışıyordu, kendisi onu çok seviyor çünkü. E sen evlen...  Hudson demişken onu biraz sönük buldum. Öyle baskın, etkileyici değildi. kontrolcü ama... Nefret ediyorum kızlara nefes aldırmayınca bu herifler. Sanırım devam kitabında ona daha çok odaklanacağız. Fifty'i anımsattı biraz ama okuyalı bayağı da oldu onu. Belki de karıştırıyorum.

Sevdiğim bir hikaye oldu. Ama demeden de edemiyorum, bu hikayeden 3 kitap çıkmaz be abla. Tek kitapta halletseydin keşke. Soyunma odası/kabini ve duş sahneleri içinse önünde eğiliyorum hani. :D şu resime de bir bakın. +18

Kitap henüz yayınlanmadığı için Türkçe PDF olarak okudum. Oldukça çok yazım hatası, az buçuk çeviri hatası gözüme çarptı ama gene de kendimi hikâyeye kaptırdım. Umarım baskıya gitmeden hataları düzeltirler.

Çekilişe Katılmayı Unutmayın

a Rafflecopter giveaway

15 Şubat 2014

Film Olacak Kitaplar 2014Gün geçmesin ki bir kitabın daha film olacağı haberi ile karşılaşmayalım. Yapımcılar hazır izleyici kapmanın kolay yolunu keşfetmişler, 0'dan yaratmak yerine yaratılmış kurguyu ekrana aktarmayı daha kolay buluyorlar. Vampir Akademisi, Ölümcül Oyuncaklar, Kitap Hırsızı, Ölümcül Kaçış... liste uzuyor. Ben de sizler gibi azçok bu haberleri takip ediyorum. Daha önce duymadığım bir kaç film haberini de size ulaştırmak istedim. Bazıları kesin ve herkes tarafından biliniyor.

Eğer Yaşarsam - Gayle Forman

Half Bad (?) - Sally Green (DEX)

Kış Masalı (2014) - Mark Helprin

Dark Places (2014) - Gillian Flynn

Düşüş - Lauren Kate

The 5th Wave - Rick Yancey (Yeni)

Kuralsız - Veronica Roth

Kağıttan Kentler (Yeni)


Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (2015) - Ransom Riggs (Yeni)

 Daha Uyumsuzu göremeden Kuralsız için yönetmen arayışına girmişler.

Shailene bu senenin parlayan yıldızı olurken, bu yılı ve belki de gelecek yılı Carrie'den tanıdığımız Chloë Grace Moretz aydınlatacak gibi duruyor.

Ancak her film olacak denilene de güvenmemek gerek; Shiver gibi "development" durumunda kalabilir...

Aşağıda da bir sürü bir ihtimal film olabilecek kitaplar var. Haklarında hiçbir bilgi yok neredeyse ama IMDB sayfaları mevcut.

Paranormal - Kiersten White
Lanetli Sevgili - Melissa Marr
Ejder Ateşi - Sophie Jordan
Çirkinler - Scott Westerfeld
Efsane - Marie Lu
Fısıltı - Becca Fitzpatrick
Shiver - Maggie Stiefvater
Tiger's Curse - Colleen Houck
Duman ve Kemiğin Kızı - Laini Taylor
Maximum Ride - James Patterson
Obsidiyen - Jennifer  L Armentrout
The Scorpio Race - Maggie Stiefvater
Chaos Walking - Patrick Ness
Unwind - Neal Shusterman
Why We Broke Up - Daniel Handler
Before I Fall - Lauren Oliver
Forgotten - Cat Patrick
Incarceron - Cathrerine Fisher
Eşleşme - Ally Condie
Gölge ve Kemik - Leigh Bardugo
Neredesin Bernadette - Maria Semple

14 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Kardeşimin Hikâyesi || Zülfü LivaneliKardeşimin Hikâyesi
Zülfü Livaneli

Tür: aşk, dram, gizem
Sayfa: 330
GR Puanı: 3.92
Çıkış: 2013 Nisan
Puanım:

İlk Cümle
Mantıksız geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum.

Daha önce Zülfü Livaneli'nin tek bir kitabını okumuştum, Serenad, ve bayılmıştım. 2013'ün ilk aylarında Kardeşimin Hikâyesi de bu yüzden ve elbette aldığı olumlu yorumlardan dolayı radarlarıma yakalanmıştı. Geçenlerde okuoku alışverişimde en sonunda arzuladığım kitabıma kavuştum. Bugün başlamak esti birden, kapağını açtım ve okumaya başladım.

13 Şubat 2014

Ayın Kız Kardeşleri'ni Hangi Sıra ile Okumalı - Yasmine GalenornAyın Kız Kardeşleri yurt dışında 2006'da yayınlanmaya başlanmış oldukça fantastik, büyülü bir seri. D'artigo kız kardeşlerin dünyadaki ve Öbür Dünya'daki maceralarını anlatıyor. Serinin erotik yönleri de var. Her kitap bir kız kardeşin bakış açısından anlatılıyor; 3 kız kardeşin arasında dönüyor. 1. kitap Camille (cadı), 2. kitap Delillah (şekil değiştirici), 3. kitap Menolly (vampir) tarafından anlatılıyor. 4. kitapta tekrardan başa sarıyoruz.

Seri bizde 2010 yılında martı yayınlarından çıkmaya başladı. Hem de orijinal kapaklarla! Şu an çevrilmiş 9 kitap bulunuyor.

Size uzun uzun konularından bahsetmek isterdim ama yıllar yıllar önce okuduğum için neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum. Seride en sevdiğim karakter Smoky (Dumanlı) olmuştu. Saçları ♥ Okuduğum dönemde sevmiştim. Kitap Esintisi'nde serinin 8. ve 9. kitabının yorumunu bulabilirsiniz.

Eğer Ejderhaları, büyüyü, Fae'yi ve koşuşturmayı seviyorsanız bir bakın.

Kitaplar

0: Etched in Silver (Kısa hikaye, burada çıkmadı.)
1- Witchling - Cadı
2- Changeling - Değişim
3- Darkling - Karanlık
4- Dragon Wytch - Ejderha Cadı
5- Night Huntress - Gece Avcısı
5,5: Inked
6- Demon Mistress - Şeytan Kadın
7- Bone Magic - Kemik Büyüsü
8- Harvest Hunting - Hasat Avı
9- Blood Wyne - Kanlı Seçim
9,5: Hexed / Ice Shards
10- Courting Darkness - Karanlığa Davet
11- Shaded Vision - Gölgenin Gözleri
12- Shadow Rising - Karanlığın Yükselişi
13- Haunted Moon
14- Autumn Whispers
15- Crimson Veil
16- Priestess Dreaming (2014'de çıkacak)
17- Panther Prowling (2015'de çıkacak)
18- Darkness Raging (2015'de çıkacak)

11 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Destroy Me || Tahereh Mafi (Bana Dokunma #1,5)


Destroy me - Tahereh Mafi

Goodreads puanı: 4.28
Sayfa: 109
TR: yok
Seri: Bana Dokunma 1.5
Puanım:


Bana Dokunma'yı okuyup çok sevmiştim, hatırlarsınız. Okuyan arkadaşlar kesinlikle Destroy Me'yi de okumalısın diye ısrar edince ve Warner'ın bakış açısından anlatıldığını duyunca, Bana Dokunma'nın ardından başladım.

Warner'ı neredeyse bıraktıysak oradan başlıyoruz. Birinci kitapta Juliette onu vurmuştu; omzundan yaralanmış. Önce tedavi ediliyor ancak Juliette'yi bulmakta kararlı. Bu zor durumunda günlük işlerini halletmeye çalışırken kendini zorluyor ve yataklara düşüyor biricik kuzum. Sadist ve sosyopat babası, hani şu Yeniden Kuruluş'un ardındaki üstün zeka, bölgedeki sorunlar nedeniyle işe el atmaya geliyor.

Sayfalar aktıkça aslında Warner'ın sadece kendini korumak isteyen bir evlat olduğunu ve Juliette aşık olduğunu görüyoruz. İlk kitapta öldürdüğü adamın aslında ailesine eziyet ettiğini öğreniyoruz ve babası sadece bir adamın cezalandırılmasının yeterli olmadığı bahanesini vererek tüm aileyi katlediyor. Warner bunun sorumluluğunu da üzerine alıyor ve aşağıdaki alıntıyı sarf ediyor.

"And some days i wonder why i insist on keeping myself alive."

Warner eziyet çekiyor. Juliette'i bulamazsa ona olacaklar için endişeli, zira babası onu bir tehdit olarak görüyor. Üstelik Kent'e de büyük bir kin duyuyor. Gerçekten de Warner ve Juliette çok benzerler, ikisi de ruhsuz ebeveynler tarafından yetiştirilmişler. İnsanlıklarını nasıl koruyabildikleri bir muamma. Warner'ın da bir tutsak olduğunu daha da iyi anlıyoruz bu kitapta. Ufacık bir şefkat gösterisi hemen insancıl yönünü gözler önüne seriyor.

Hâlâ Warner'ın insancıl yönüne biraz daha bağlanması gerektiğini düşünüyorum.

Novella'nın sonu ise resmen şoka uğrattı. Yazarın sadist olduğunu düşünüyorum...

"I need nothing but letters to live. Without them i would not exist.
Because these words i write down are the only proof i have that I'm still alive."

Kitabın belirli bir amacı yok; sadece Warner'ı tanıtmak. Okumasanız da olur ama tabii okumalısınız yani. Lütfen! :D

2. Yıl Çekilişi Yabancı Yayınları İle Devam Ediyor!Herkese merhaba!
Feniks Yayınları ile yapılan çekiliş sonuçlandı ve sırada Yabancı Yayınları var. Sponsor oldukları için çook teşekkür ediyorum! Aşağıdan katılabilirsiniz! Çekilişe katılmakta sorun yaşarsanız burada ufak bir tanıtım yazısı var.

a Rafflecopter giveaway

9 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Geçmişin Kanı || Samantha Young ( Kan Günlükleri #2) + Alıntılar
Geçmişin Kanı
Samantha Young

Tür: aşk, paranormal, genç yetişkin
Sayfa: 304
Gr puanı: 4.31
Orijinal adı: Blood Past
Seri: Kan Günlükleri 2 (3)
Puanım: (2,5)

Tek isteği kurtulmaktır...
Fakat kurtuluşa giden yol hiç kolay değildir!

Annesinin soyunu araştırmak için İskoçya'ya giden Eden, kısa süre içinde kendini karmaşık işlerin içinde, İskoç Savaşçı Neithler'in dünyasında bulur. Burası bazılarının kollarını açarak onu karşıladığı, bazılarının ise ona komplo kurduğu bir dünyadır; Eden'a aşkın, arkadaşlığın ve savaşçı olmanın ne anlama geldiğini öğretecek bir dünya...

Bir gün, sonsuza dek kurtulduğunu sandığı adam yeniden ortaya çıkınca Eden'ın hayatı allak bullak olur, çünkü herkesten çok sevdiği kişi büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Eden bu kişi için önemli bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

6 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Bana Dokunma || Tahereh Mafi (Bana Dokunma 1) + Alıntılar!

Bana Dokunma
Tahereh Mafi

Tür: aşk, paranormal, distopya
Sayfa: 332
Goodreads puanı: 4.05
Orijinal Adı: Shatter Me
Seri: Bana Dokunma 1
Puanım:

Juliette tam 264 gündür kimseye dokunmadı.

En son birine dokunması bir kazaydı. Ama Yeniden Kuruluş onu cinayetten içeri tıktı. Juliette'in dokunuşunun neden bu kadar ölümcül olduğunu kimse bilmiyor. Kimseye bir zarar vermediği sürece bu durum kimsenin de umurunda değil çünkü dünya zaten perişan durumda. Her gün yeni bir hastalık ortaya çıkıyor, gıda sıkıntısı had safhada, gökyüzünde tek bir kuş kalmadı ve bulutlar garip bir renkte.

Yeniden Kuruluş, yeni düzenin tek çare olduğunu iddia ettiği için Juliette'i bir hücreye kapattı. Hayatta kalan bir avuç insan ise savaş naraları atıyor. İşte bu yüzden Yeniden Kuruluş fikir değiştirmek üzere. Juliette onlar için mükemmel bir silah olabilir. Juliette, yeni düzenin tek silahı olabilir.

Juliette karar asamasında. Ya bir silah olacak. Ya da bir asi.

Tahereh Mafi, Bana Dokunma'da yürek burkan bir romantizmle distopya türünü bir araya getiriyor. Juliette'in iç dünyasını yenilikçi bir üslupla metnine yansıtan yazar, okurları Juliette'in zihninin içine davet ediyor.

Kitap Yorumu: Güller İçinde Yalnız || Belinda AlexsandraGüller İçinde Yalnız
Belinda Alexandra

Tür: aşk, dram, savaş
Gr puanı: 4.07
Orijinal adı: Tuscan Rose
Sayfa: 496
Çıkış: 2014 Nemesis
Seri: ---
Puanım: 


Henüz bebekken bir manastıra terk edilen Rosa'nın kundağına bırakılan gümüş anahtar, kimliğine dair tek ipucudur...

Rosa on beş yaşına geldiğinde çalışmak için gittiği villada, onu geçmişine bağlayacak başka ipuçları da yakalayacaktır. Ancak evin hanımı markizin, onun için ölümcül planları vardır. Yaşadığı acılar ve başlayan II. Dünya Savaşı ile Rosa, artık büyük bir planın parçasıdır. Hem kendisini hem de ülkesini kurtaracak özel bir kadındır o. Rosa'nın zeka, sezgi ve sevgi dolu olağanüstü kapasitesi bu zor yaşamda onun hayatta kalmasını sağlamak için yeterli olacak mıdır?

Floransa'nın kendisi gibi çekici ve güzel başlayan bu tarihsel roman, Mussolini döneminin öncesi ve sonrasını anlatarak sizi fantastik dünyasına davet ediyor. Yazar bu davette siz okurlara tutku, aşk, özlem, cadılık ve büyünün zengin ve masalsı dokumasından çok daha fazlasını vaat ediyor. Bu görkemli hikâyede zamanda yolculuğa ve hayatta kalma savaşına şahit olurken, gerçekliği de iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

2 Şubat 2014

Biri Elena mı Dedi?Geçen gün gene Guild Hunter serisini okudum. Bu sefer tüm seriyi değil de 1. 2. 3. ve 6. kitabı... Çünkü Elena ve Raphael'e bayılıyorum. Kaçıncı oldu bu gerçekten bilmiyorum. Sayıyı kaybedecek kadar çok okudum. Anita'yı bile bu kadar çok okumamıştım. Onu bile bu kadar çok sevmedim. :D

Tam bir fangirl oldum. Elena'nın boyun eğmeyen doğasını, ikilinin bir birine verdiği yeminleri, yazarın anlatma tarzını, yarattığı dünyayı, Raphael'in 7lisini, her şeyini seviyorum bu serinin. İkilinin sadece birbirine olan tepkilerini değil, 7liye karşı olan tavırları da beni mest ediyor. Raphael'in düşünceli tavırları yüzünden bir gün kalp krizi geçirebilirim.

Tüm seride favori sahnelerimi düşündüm, eğer saymam gerekirse hangilerini seçerim diye;

1. Destiny Rose'un Elena'nın eline geçişi,  kitapta düşüş sahnesi, Sara'nın Raphael'le olan konuşmasını Ve Elena'nın uyanması... Sara'nın onun için Kule'ye gitmesi...
2. kitapta Elena'nın Venom ile olan dövüşü, Micheala'nın gözüne bıçağı fırlatışı... Raphael'in Elena'ya uçmayı öğretişi...
3. kitapta Elena'nın ilk kez evine bakışı, Aodhan'ın, Elena'dan ilham alışı; Elena'nın sera karşısındaki tepkisi, Butler'a olan heyecanı, Elena'nın Ilium ile olan atışmaları, Naasir ile konuşmasını, Raphael'in Lijuan'ın zehiri ile mücadele ederken Elena'nın onun başında beklemesi... Elena'nın Sara ile evinde buluşması...
4. kitapta Dmitri'nin Honor ile ilk tanışması, Honor'un mücadelesi
5. kitapta Mahiya'nın yumuşak doğası, Jason'un sadece ona söylediği şarkıyı...
6. kitapta Naasir'in Elena'ya seni yememeye karar verdim demesi, Aodhan'ın Ilium ile yeniden bulduğu dostluğu, Elena'nın Legion'a olan tepkisi, Lijuan'la Raphael ile beraber gitmesi, Raphael'in halıyla bir olurken Elena'nın onun başında beklemesi, Balo sonrasında Elena'nın Raphael ile dövüşmesi... Elena'nın Consort olarak görevlerini üstlenmesini...

Ve sonra baktım, düşündüm, tüm seriyi tamamen sevdiğime karar verdim. Kaç defa okursam okuyayım, her sahne daha bir güzel geliyor. 7. kitabı beklemek ölüm. Hele Cascade son hız bizimkileri pençesine alırken...

Belki bir kaç sene sonra bu kadar sevmeyeceğim, zaman zaman böyle delicesine tutkun olduğum seriler oluyor. Sonraki macera kiminle olacak çook merak ediyorum.

1 Şubat 2014

Kitap Yorumu: Up From The Grave || Jeaniene Frost ( Gece Avcısı #7- Son Kitap )Jeaniene Frost

Tür: aşk, doğaüstü, vampir, şeytan
Goodreads Puanı: 4.41
Sayfa:384
Seri: Gece Avcısı 7 (Seri bitti) (bilgi)
TR: Artemis
İlk çıkış: 2014 Ocak
Puanım: 


Tatil  başlamış ve Gece Avcısı serisinin son kitabı çıkmış olunca bu iki ayrı olayı bir bütün yapmasam olmaz diye düşünüp hemen de Up From The Grave'e başladım. Ben çoğu okurun aksine bu serinin bittiğine üzülüyordum, yıllardır onları okuduğum için ailemden birer karakter gibi oldular artık. Ancak bu final kitabını okuyunca ben de yeterin uleyn! diye bağırdım. (Tanıtım)