29 Haziran 2014

Film Yorumu: Aynı Yıldızın Altında || Josh Boone ♥Kitabın film olacağını ilk duyduğum andan beri bu günü bekliyordum, Aynı Yıldızın Altında'yı zaten ilk çıktığı dönemde okumuş, hayranı olmuştum. ÜKG olarak blog tur yaptığımızda da ayrı bir sevinmiş, hatta panda dansı yapmıştım.

21 Haziran 2014

27. ÜKG BLOG TURU: Uçuşta || R. K. Lilley - Ön Okuma ( Uçusta #1)


27. ÜKG turunda yurt dışında oldukça ses getiren bir kitabın ön okumasını Kitab-ı Sevda'da bulabilirsiniz.

Tür: erotik romans
Sayfa: 328
GR puanı: 4.15
Çıkış: 2014
Fiyat: 18 TL

Çekingen kabin memuru Bianca, milyarder otel sahibi James Cavendish'i gördüğünde zorlukla kazandığı bütün soğukkanlılığını kaybeder. Yüksek topuklu ayakkabıyla on bin metre yükseklikte şampanya tepsisini rahatça taşıyabilen bir kız için, ilk karşılaşmalarında dizlerinin bağının çözüldüğünü şaşkınlıkla fark etmiştir. Genelde soğukkanlı olan Bianca, James'in turkuaz gözlerine bakmaktan kendini alamaz. O gözlerde direnmenin imkânsız olduğu bir meydan okuma, bir vaat vardır. Oysa o, "hayır" demeye ve bunu gerçekten kastetmeye alışık bir kızdır.

Bianca, first classta görevli bir kabin memuru olarak süper modeller ve film yıldızlarıyla ilgilenmeye alışıktır ama James Cavendish, yakışıklılığıyla hepsini gölgede bırakmıştır. Aslında bu dehşet verici adam hakkında karşı konulamaz bulduğu tek şey görünüşü olsaydı, Bianca onu görmezden gelebilirdi. Ama aklını hiç olmadığı kadar başından alan şey, tanıştıkları andan itibaren Bianca'nın üzerinde kurduğu hâkimiyet ve onun gözlerinden okuduğu zevk ile acı vaadidir.

20 Haziran 2014

Kitap Yorumu: In a Fix (In a Fix #1) || Linda Grimes


Tür: urban fantasy, paranormal, romance
Sayfa: 336
Goodreads puanı: 3.68
Çıkış: 2012
Türkçe: ---
Puanım:

Ciel gizli bir topluluğun üyesi, ama tarikat değil. Bu topluluk üyeleri kendilerini kişilerden ödünç aldıkları auralarla o kişilere dönüştürebiliyorlar. X-men'den Mystique'yi bilirsiniz, aynı onun gibi ancak aura almak için kişiye dokunmaları gerekiyor. Ciel bir müşterisi kılığına bürünmüş şekilde, evlilik teklifi almak için görev başındayken sevgilinin kaçırılması ve kaldıkları bungalovun bomba ile patlatılması işleri çok garip bir yöne sürüklüyor. Üstüne üstük en iyi arkadaşı Billy ve abisinin en iyi arkadaşı ve küçüklükten beri hayranı olduğu Mark'ın da bu göreve dahil olması işleri pek kolay yapmıyor.

17 Haziran 2014

Kitap Yorumu: Şimşek Hırsızı (Percy Jackson ve Olimposlular, #1) - Rick RiordanTür: Mitoloji, çocuk, macera, fantastik
Sayfa:  377
Goodreads puanı: 4.18
Seri: Percy Jackson ve Olimposlular 1
Çıkış: 2006
Yayınevi: Doğan Egmont Yayıncılık
Fiyat: 21TL
Puanım:  4,5

Percy Jackson'u duymayan kalmamıştır sanırım. Mitoloji deyince son yıllarda akla gelen ilk isim o oluyor. Filmleri birer rezalet olsa da... Bunu kitabı okuduktan sonra çok daha iyi fark ettim.

Percy Jackson 12 yaşında bir Fury'nin saldırısına uğradığında, kendisi hakkında birçok şey öğreniyor: Mesela Yunan tanrılarının kanlı canlı olduğunu. Babasının da bir tanrı olduğunu ve okuma ve yazmadaki güçlüklerinin, hiperaktifliğinin aslında genetik bir özellik olduğunu. Melezler kampına gittiğinde ve Zeus'un şimşeğinin çalındığını öğrendiğinde tüm hayatı dönülmez bir şekilde değişiyor. Çünkü herkes ondan şüpheleniyor, halbuki bizim oğlan masum.

Şimdi diyeceksiniz bu kız neden yukarıda bu özeti yazdı, biliyoruz! Bilmeyenleri de düşünmeli ama. Percy Jackson beklediğimden çok ama çok daha akıcıydı, bir seferde yutulabilecek hatta yetinmeyip devamı da okunabilecek cinsten. Yalan söylemeyeceğim, bu kadar beklemiyordum. Herkes bana okumalısın deyip duruyordu, ama kitapların zamanı olduğuna inanan biriyim ve bugün okuduğum ve bitirdiğim için memnunum.

15 Haziran 2014

Kitap Kurtlarını Çileden Çıkaran 7 Şey


Kitap kurdu olmak güzel şey. Ancak çektiğimiz acının haddi hesabı yok. İşte burada biraz da olsun duygularınıza tercüman olmak istedim. Bir gün kalp krizi geçirmemize neden olacak şeyler bunlar!

10 Haziran 2014

Kitap Yorumu: Perfectly Damaged || E.L. MontesTür: Aşk, yeni yetişkin, zihinsel hastalık
Sayfa: 372
GR puanı: 4.18
Seri: Yok
Çıkış: 2014 8 mayıs
Puanım:  3,5

Gene bu hafta okuduğum kitaplardan biri. Uzun zamandır yeni yetişkin okumamıştım, neden okumadığımı bana hatırlattı - Laf sokmadan olmaz. Hastalıklı dedim, aşk var, acı da vardır dedim başladım ama gene yüzeyselin ötesine geçemeyen bir kitap olmuş.

Jenna şirofren genç bir kız; Logan ise Jenna'nın evinde, kontratlı olarak akrabalarıyla misafir evi yapan gençlerden biri. İlk görüşte öpücük adı verilen, kızların ilgilenmedikleri bir erkeği geri çevirmek istediklerinde yakınındaki en seksi erkeğe atlayarak  "öp beni, yi beni" demeleri ile gerçekleşen ani ve tutkulu bir öpüşmenin ardından gelen ilk tartışma ile olaylar başlar. Ancak Jenna hastalığını bahane ederek Logan'ı tüm kitap boyunca friendzonedluğun alasını  yaşatır. ( friendzone= arkadaşımsın; arkadaşım kalacaksın.)

9 Haziran 2014

Kitap Yorumu: The Wild Side || R.K. Lilley - (The Wild Side #1)


The Wild Side ||  R.K. Lilley 

Tür: Erotik, çağdaş
Sayfa: 125
GR puanı: 4.07
Seri: The Wild Side 1 (3)
Puanım: 

Kitapları seviyoruz, dolayısıyla da yazarlara karşı da bir hayranlığımız var. Hele bu yazarlar yeşil gözleri ile size bakarken kalbinizi sökmekten zevk alıyorsa. (TFIOS göndermesi :P) Bu aralar sınav var ve bende de doğal olarak kitap aşermesi başladı. Deli gibi okudum geçen hafta. The Wild Side ise kurbanlarımdan sadece biriydi.

8 Haziran 2014

26. ÜKG BLOG TURU: Daima Aşk || Sandi Lynn - Ön Okuma (Daima Aşk #1)26. ÜKG turundan merhabalar! Bu seferki turumuz çok özel, çünkü Hanife (Romancekolik) bu kitabı çevirdi! Hepimiz çok heyecanlıyız. Blogumda bu turda ön okumayı bulabilirsiniz.
Diğer blogları ziyaret etmeyi unutmayın!

Kitap Esintisi - Kitap Yorumu
Yorumbaz - Kitap Yorumu
Kitab-ı Sevda - Ön Okuma
Romancekolik - Tanıtım Videosu


6 Haziran 2014

Kitap Yorumu: Veronica Pompa İstiyor || Mehmet Ada Öztekin


Tür: ???
Sayfa: 94
Seri:--
Çıkış: 2011
Puanım:

4 Haziran 2014

Kitap Yorumu: Shield of Winter || Nalini Singh (Psy-Changeling, #13) ÖNERİLİR!Tür: aşk, doğaüstü, bilim kurgu
Sayfa: 416
Goodreads Puanı: 4.49
Çıkış: 2014 Haziran 3
Puanım: 

Bu kitaba aslında yorum yazmayacaktım; hemen değil. Zira finallerim var ve gerçekten ders çalışmam lazım. Aynı şekilde bu kitabı okumayacaktım da. Kendime ne kadar söz geçire bildiğimin farkına varmışsınızdır sanırım.

Nalini, en sevdiğim yazarlar arasında yer edineli uzun zaman oluyor. Yeni kitabı çıktığında da bu yüzden okumamam imkansız, hele Psy serisinin yeni kitabıysa. (Kadının zaten yazdığı iki serisi var, biri bu diğeri Lonca Avcısı.) . Önceki kitapta Kaleb’i okumuştum ve dibim resmen düşmüştü. Buradan o yoruma ulaşabilirsiniz. Bu kitapta ise Arrow’ların arkasındaki sessiz güç Vasic’in hikayesini okuyoruz. Ve Ivy adlı bir E-psy’nin hikayesini. (E-psy duyguları yönlendirebilen bir psy türü)