29 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: Hayallerimin Arka Bahçesi || Katherine Allred ( Önerilir! )

Tür: aşk, yetişkin
Sayfa:336
Çıkış: 2012
GR puanı: 4.36
Yayınevi: Koridor
Puanım:

Yüreğinizi ısıtacak, hayal dünyanızda fırtınalar koparacak sımsıcak bir roman

Sığla ağacı… İnsanlar dışarıdan baktıklarında sadece sararmış lifli gövdesini görürler. Oysaki çoğu kişinin farkına varamadığı gerçek değeri onun köklü kızıl yüreğidir, sağlam ve dayanıklı yüreği.

Görünüşte her şey umut vericiydi ancak hiçbir şey hakikati değiştiremezdi. Belli etmemeye çalışsam da eskisinden daha fazla acı çekiyordum. Ne kadar deneseniz de aşk istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatabileceğiniz bir lamba değildir. Tek yapabileceğiniz, ele geçirilmesi imkansız bir kale inşa edene kadar duygularınızın etrafına aşılmaz bir duvar örmektir. Ve bu kaleyi inşa eder etmez o kadar iyi gizlersiniz ki kendiniz bile artık onu göremezsiniz. Nick'e duyduğum aşk da işte böyleydi ve nefreti bir giz perdesi olarak kullanıyordum. O, hayatımdaki her şeyi etkilemişti. İlk kez sığla ağacının özüne inemiyor, onun sararmış ve yıkılmaya yüz tutmuş lifli gövdesini görüyordum.

27 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: The Dream Hunter || Sherrilyn Kenyon ( Karanlık Avcılar Dünyası #11)


Tür: aşk, mitoloji, yetişkin
Sayfa: 340
Türkçe: Henüz çıkmadı
GR puanı: 4.05
Seri: Karanlık Avcılar 11, Rüya Tanrıları 1
Puanım: 

19 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: Anna Kan Giyinmiş Kız || Kendare Blake (Anna #1)

Tür: aşk, doğaüstü, hayalet, genç yetişkin
Sayfa: 352
Goodreads puanı: 4.00
İlk Çıkış: 2011
Seri: Anna 1
Puanım:
Düşünceler zamanla bulanıklaşıp kaybolur ama gözler hiçbir şeyi unutmaz…

Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşerek onları yok eden bir hayalet avcısıdır. Yeni görevi ise, evine adım atan herkesi acımasızca öldüren hayalet Anna Korlov'u yakalamak ve ondan kurtulmaktır.

Fakat Cas bu kez daha önce hiç rastlamadığı türden bir hayaletle karşı karşıyadır. Anna'nın içindeki, insanları öldürme isteğinin nedenini öğrendiğinde onun hayatına ve ölümüne dair sırlarla örülü gerçekleri de su yüzüne çıkarır.

Yirmi beşten fazla dile çevrilen ve birçok ödül alan Kan Giyinmiş Kız sizleri doğaüstü fantastik kurgunun romantik öğelerle harmanlandığı sıra dışı bir hikâyeyle tanıştırıyor.

16 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: Mekanik Kalp || Mathias Malzieu
Tür: Aşk, genç yetişkin
Sayfa: 138
GR puanı: 3.61
Yayıncı: DEX
İlk Çıkış: 2007
Film: Evet
Fiyat: 14TL
Puanım:

Jack dünyanın en soğuk gününde doğar. Ancak kalbi donmuştur. Doğumuna yardım eden yarı-büyücü, yarı-şaman ebe, sakat kalbin yerine bir saat yerleştirerek bebeği kurtarmayı başarır. Jack artık tüm duygusallıklardan uzak durmak koşuluyla yaşayabilecektir: Yani öfkelenmemeli ve en önemlisi de âşık olmamalıdır. Ama küçük bir sokak şarkıcısının kor gibi bakışları, kahramanımızın kalbini çetin bir sınamadan geçirir. Her şeyle karşılaşmaya hazır olan Jack, onu İskoçya’nın koylarından alıp Granada’ya değin götürecek ve ona aşkın eziyetiyle birlikte büyük zevklerini de tattıracak olan, Don Kişotvari bir aşk arayışına atılır.
Aşk gerçeğinin fantastik unsurlarla iç içe geçtiği bu modern masal, ironinin zorlu zirvelerinde geziniyor. Mekanik Kalp, farklı olanı reddetmenin şiddetini, büyük çocukların takdirine sunuyor.

12 Temmuz 2014

28. ÜKG Blog Turu: Her Şey Bitti Derken || Katja Millay - Kitap YorumuHerkes sussun ve beni dinlesin.
Size muhteşem bir kitaptan bahsedeceğim ve bu yorumun sonunda siz kitabı almaya can atıyor olacaksınız. Sonrasında hemen alıp, başlayıp bitireceksiniz ve bana teşekkür edeceksiniz.
Teşekkürünüzü bana ilettiğinizde ise birlikte DREWWW, JOSHHH diye sayıklayacağız.
Kehanetim böyle...
Tür: Aşk, genç yetişkin, dram, çağdaş
Goodreads puanı: 4.46
Sayfa: 496
Seri: yok
Orijinal adı: The Sea of Tranquility
Puanım: 

Bazen kurtuluş için aşkı seçmek gerekir...
Nastya tam 450 gündür konuşmuyorsa, gülmüyor ve ağlamıyorsa,
bir bildiği olmalı;
bazı günler sadece öfkesiyle ayakta durabiliyorsa,
bir umudu olmalı;
ayakları onu dönüp dolaşıp Josh’a götürüyorsa,
bir nedeni olmalı;
ve tam 450 gün sonra yeniden konuşmaya karar veriyorsa,
söyleyecekleri olmalı.
Josh hayatındaki herkesi teker teker kaybediyorsa,
bunun bir açıklaması olmalı;
etrafında görünmez bir güç kalkanıyla dolaşıyor, herkesten kaçıyorsa,
bir derdi olmalı;
ve kasabaya yeni gelen kıza Günışığım diyorsa,
bir sırrı olmalı.
Her Şey Bitti Derken, hayat denen yapbozun parçalarını bir arada tutan şeyin sevmek olduğunu bilenlerin, bir de günün en karanlık saatinde çıkagelip, “Her şey bitti demek için çok erken” diyecek bir günışığını bekleyenlerin hikâyesi.

“Baştan sona heyecan dolu, duygusal bir yolculuk. Benim için tartışmasız yılın en iyi kitabı.”
Colleen Hoover

“Çarpıcı bir ilk roman. Her Şey Bitti Derken yüreğimi çaldı, nefesimi kesti, canımı yaktı. Katja Millay’in lirik anlatımına kapılmamak imkânsız.”
Ann Aguirre

“Her Şey Bitti Derken, kitapların eğlendirmekten çok daha fazlasını yapabildiğini hatırlatan bir roman. Katja Millay’in sözcükleri duygularınızı saklandıkları yerden çıkaracak, zihninizi ele geçirecek ve sonunda ayrılmaz bir parçanız olup çıkacak.”
Tough Critic Book Reviews

10 Temmuz 2014

Kitap Yorumu: Canavarlar Denizi || Rick Riordan - (Percy Jackson Ve Olimposlular #2)Tür: Macera, mitoloji, çocuk, genç yetişkin
Yazar: Rick Riordan
GR Puanı: 4.20
Sayfa: 282
Çıkış: 2005
Seri:Percy Jackson Ve Olimposlular #2
Puanım:


Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri oldugunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?