29 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Küçük Yalanlar Yüksek Topuklar || Jane Graves


Tür: aşk, çik-lit
Sayfa: 315
GR puanı: 3.74
Seri: yok
İlk çıkış: 2007
Fiyat: 18TL
Puanım: 

Dikkat dikkat!!!

Bu kitap, büyük hayallerle evlendiği yaşlı ve zengin kocası tarafından terk edilmiş, beş parasız bir şekilde ortada bırakılmış bir kadının ağır dramını içermektedir.

O para ve lüks dolu günlerinden geriye sadece çok sevdiği son model arabası kalmıştır. Ancak onun da benzine ihtiyacı vardır.

Bir gün başka bir adam çıkar gelir. Borcu tam olarak ödenmedi diye o arabaya el koyar. Artık elinde hiçbir şeyi kalmamıştır kadının. Tam bu noktada bir karar vermesi gerekir. Küllerinden yeniden doğacaktır elbette… Ancak bunu yaparken kullanacağı yol biraz çetrefillidir. Tabii bir o kadar da eğlenceli… Ve heyecanlı… Ve aşk dolu, biraz da şans…

28 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: I Become Shadow || Joe Shine


Tür: Bilim kurgu, aşk, genç yetişkin
Sayfa:304
Gr puanı: 4.22
Seri: Belli değil
TR: Çıkmadı
İlk Çıkış: 1 Ocak 2014
Puanım: 

Guguk Kuşu'nun ardında bıraktığı gerilim ve belki adrenalin beni yeni bir kitap aramaya itti. Aslında Guguk Kuşu bitmeden önce aklımda Mina Urgan okumak vardı, ama durumu değerlendirdikten sonra, beni paranormalden aşağısı kesmez dedim. Sonunda ise genç yetişkin bilim kurgu bir kitapta karar kıldım.

Aslında I Become Shadow uzun zamandır listemde olan bir kitap değil, daha bir kaç gün önce listeye girdi.

25 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Aşka Var Mısın? || Natasha Boyd (Eversea #1)


Tür: Aşk, çik-lit, çağdaş
Sayfa:362
Çıkış: 2013
Tr Çıkış: 15 ağustos 2014
Fiyat: 20 TL
Goodreads puanı: 4.20
Seri: Eversea 1 / Toplam 2
Puanım: 4,5

Aşka Var Mısın? Ben yoktum ama Keri ve Jack açıkçası varlar. :P Kelime oyununu yapmadan giriş yapamazdım. Yok öyle bir dünya. :D

Dünyaca ünlü oyuncu Jack Eversea'nın küçük bir turistlik kasabaya, kendisini aldatan sevgilisinden kaçmak için geldiğinde ve Keri Ann ile tanıştığında ikilinin hayatı tamamen değişir. Geçmişinde büyük kayıplar yaşayan küçük kasaba kızı Keri, hem aile yadigarı evi tamir etmek hem de ayakları üzerinde kalmak için çaba sarf ediyordur. Ancak seksi mi seksi, ünlü mü ünlü, azıcık da problemleri olan ve en sevdiği serinin film versiyonunda favori karakterini oynayan Jack Eversea'nın, tüm dünyanın izlediği aldatma faciasından kaçarak kasabasında huzur bulmaya gelmesi, işleri de pek bir rayından oynatmıştı onun için.

Şok şok şok.

Keri Ann kalbini bu ünlü adama kaptıracak mı?
Jack tüm hayatını bir kenara atacak mı?
Jazz kız mı erkek mi?
Joey sorumluluklardan kaçmaya devam mı edecek?
Ben ikinci kitabı ne zaman okumaya başlayacağım? (Tercihen hemen. )
İşte tüm bu soruların cevabı bu kitapta. :D


Ama gerçek şu ki, söz konusu Jack olduğunda, Rahibe Terasa’nın gözünde bile bir pırıltı oluşabilirdi.
Spoiler içerir!

Eversea oldukça eğlenceli, akıcı, cinsel gerilimle dolu bir kitap. Her ne kadar erotik diyemesek de, sevişsinler de kurtulalım diyen tek ben olamam. :D Hele Jack'in yanağındaki gamzesi, kasları, boyu posu bu kadar detaylıca tarif edildikten sonra. :D

Yer gelecek her karaktere iki tokat çakıp sonra da kucağınıza oturtup sevmek isteyeceksiniz. Kitabı kapatıp sonra tekrar açıp merak içinde okuyacaksınız. Tatlı bir aşk hikayesi okumak isteyenler için! Ama tek sorun var: Finalsiz. İkinci kitap için gün saymaya başlayabilirsiniz.


Vakti geldiğinde terk edilme düşüncesi, daha doğrusu bunun kaçınılmazlığı anlık bir soğuk duş etkisi yarattı diyebilirim. Umutsuz aşkımı kibarca geri çevirse de, hiçbir şey söylemeden sadece çekip gitse de fark etmeyecekti.

Eversea'yı yavaş başlayan ama çok güzel biten bir kitap. Tatlı bir kapağı, içinde de sıcacık insanları var.  Meraklı komşular, yardımsever insanlar, deli bir arkadaş... :D Tehlikeli, doğaüstü ya da gizemli kitaplardan bir kaçış arıyorsanız bence bir el atın.

Finalsiz olduğunu söylemiştim değil mi? Kaplumbağanın da hikayede yer ettiğini? Benim özellikle Jack'i tekme tokat dövmek, yer geldiğinde yağlı kazığa oturtmak istediğimi? :D Keri Ann gibi masum, tatlı, yardım sever kızları baştan çıkarıp kalbini kıran heriflerden nefret ediyorum. O yüzden, yağlı kazık bence uygundur. :D

Çok eğlenceli bir kitap. Öneriyorum millet! Çik-Lit deyince bence istenileni veriyor. Hele Jazz'in ve Joey'in hikayesini çok ateşli bir şekilde bekliyoruz! :D

Bu da sevdiğim, komik alıntılardan biri. :DBen: Kusura bakma, sana uğrama ihtimali olduğunu söylemem gerekirdi. Büyükannemin yakın arkadaşıydı. Kim olduğunu sormuştur kesin, ne dedin?
Gece Yarısı Misafiri: Seni yapan bir arkadaş...
Gözlerim yuvalarından fırlayacaktı.
Gece Yarısı Misafiri: İyilik yapan! Sana iyilik yapan bir arkadaş! Pardon. Aptal telefon. Şeytan diyor fırlat at duvara...


Jack... Eğer geleceğimde olacağını bilseydim, tamamen farklı bir yaşam seçerdim.
Eğer farklı bir yaşam seçseydin, beni hiçbir zaman bulamazdın...Keri AnnTavan arasındaki kavanozlarda unutulmuş bir deniz taşı gibiydim. Denizin hızıyla öne arkaya savrulan, sonra Butler Cove kıyısına vurup sıkışan ve daha fazlası, daha güzeli için umudu olmayan, unutulmuş kırık bir çömlek parçası.


Kitabın en sonunda finalsiz olduğunu keşfeden ben


23 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Last Kiss Goodnight || Gena Showalter (Otherworld Assassin #1)


Tür: Aşk, doğaüstü, fantastik, uzaylı
Sayfa: 436
Goodreads puanı: 3.81
Seri: Otherworld Assassin 1 - Toplam 2
TR: Yok
Puanım:  (3,5)

Gena'nın bu yeni serisini okumak istiyordum. Genel olarak bakarsak, iyi bir Gena fanı sayılırım. Alien Huntress ve Karanlığın Efendileri serisini okumuş biri olarak... Kitabı okumaya başladıktan sonra, Bu Otherworld Assassin serinin de aslında Alien Huntress serisinin dünyasında geçtiğini fark ettim. Biraz şok oldu. Zira gözümde, Gena AH serisinde muhteşem bir dünya yaratmış, ancak ilk kitaptan sonra hepsini heba etmişti. AH'de uzaylıları ve yaşadığımız dünyayı işliyordu. Gelecekte geçen ve distopik bir dünya yaratmıştı yazarımız. Bin bir çeşit uzaylıyla dünyalılar yan yana ama pek de huzur içinde yaşamıyordu. Unuttuğum bir sürü şey var elbette, ama temelde bir uzaylıyla (ki bu vampirimsi uzaylı olur, altın gibi sarı uzaylı olur) bir insan eş oluyordu. Bu kitapta da işte bir uzaylı ile bir insan bin bir felaketi atlatıp mutlu oluyorlar.

22 Ağustos 2014

Karanlığın Efendileri Serisini Hangi Sıra ile Okumalı - Gena ShowalterSerinin yeni çıkan kitabıyla birlikte bugün bana bir sürü "Serinin diğer kitapları neler?" sorusu geldi. Ben de boş işler müdürü ve yardım etmeyi seven bir blogger olarak hemen kitap adlarını saydım. :D Ancak sorun şu, hafızam öyle kötü ki 3 kişiye cevap vermek için 3 defa araştırmak zorunda kaldım.
Çok şanslıyım. :D

Hem kendim için hem de sizler için: işte serinin tüm kitapları. Linklere tıklayarak yorumlara gidebilirsiniz.

Karanlığın Efendileri - Lords of The Underworld


0,5 - The Darkest Fire (Lords of the Underworld, #0.5) - Kısa Hikaye, çevrilmedi.
1 - En Karanlık Gece 
3,5-The Darkest Prison - Kısa Hikaye, çevrilmedi
4,5-Heart of Darkness 
5 -En Karanlık Arzu 
6 -En Karanlık Yalan
7 -En Karanlık Sır 
8 -The Darkest Surrender 
9 -The Darkest Seduction
10-The Darkest Craving 
11-The Darkest Touch
12- The Darkest Torment
13-The Darkest Promise
14-The Darkest Warrior
14,5- The Darkest Captive


Mitolojik bir seri olan Karanlığın Efendileri Pandora'nın Kutusunu açıp dünyaya iblisleri salan güçlü savaşçıların hikayelerini anlatıyor. Ceza olarak Tanrılar bu iblisleri her bir savaşçının bedenine yerleştiriyor. Şüphe, ölüm, veba... Bu savaşçılar ve iblisleri artık bir bütün. Pandoranın Kutusunu kendilerini öldürmek isteyen Avcılardan önce bulmalılar.

Kitap Yorumu: Yalancılar || E. Lockhart


Tür: aşk, genç yetişkin, gizem
Sayfa: 240
Goodreads puanı: 3,92
Seri: yok
Puanım: 

Güzel ve seçkin bir aile.
Özel bir ada.
Zeki ve sorunlu bir kız; tutkulu, politik bir oğlan.
4 kişilik bir arkadaş grubu --Liars-- Yıkım yaratan bir arkadaşlık.
Bir isyan. Bir kaza. Bir Sır.
Yalan üstüne yalan.
Gerçek aşk.
Gerçek.

31. ÜKG Blog Turu: Guguk Kuşu || Robert Galbraith (Cormoran Strike #1)


Tür: Gizem, gerilim
Sayfa: 544
Goodreads puanı: 3.79
Seri: Cormoran Strike 1 / toplam 2
TR Çıkış: 2014 Ağustos
Fiyat: 30TL
Puanım:

Karla kaplı bir gecede, ışıltılı hayatıyla magazin haberlerinin gündeminden düşmeyen güzeller güzeli manken Lula Landry evinin balkonundan düşüp hayatını kaybeder. Tüm deliller intiharı işaret ederken Lulanın ağabeyi John, cinayet şüphesiyle Özel Dedektif Cormoran Strikeın kapısını çalar.

Eski bir asker olan ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak büyük yaralar alan Cormoran Strike bir dönüm noktasındadır. Lulanın ölümünün ardındaki gerçeği araştırmak, bir yandan sorunlarıyla boğuşurken tamamen dibe batmaması için bir umut olur. Fakat şüpheler ve ipuçları bir araya gelmeye başladığında Strike bu gizemin, içinden çıkılmaz bir labirente dönüşeceğinin farkına varır…

Guguk Kuşu Mayfairin sakin sokaklarını, Doğu Yakasının barlarını ve Sohonun canlılığını yansıtan bir atmosferde, Londranın derinliklerindeki gizemi ortaya çıkartıyor. Cormoran Strike karakterini tüm dünyaya duyuran bu kitap, Robert Galbraith mahlasını kullanan J.K. Rowling tarafından yazıldı.

20 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Beware the Wild || Natalie C. Parker


Tür: Genç Yetişkin, Aşk, Gizem, doğaüstü
Sayfa: 336
Çıkış: 21 ekim 2014
Tr Çıkış: Hakları alınmadı.
Seri: Şu an için yok
Puanım: 

En tehlikeli sırlar, unuttuklarımızdır.

Sıcak bir haziran günü, Sterling’in abisi öfkeyle bataklığa gider ve o gün ondan haber alınamaz. Normalde bu pek endişe edilecek bir şey değildir, ama kasabada bu bataklıkla ilgili korkunç efsaneler dolaşıyordur. Giden aklı sağlim dönmüyor, bataklık insanlarla oynuyordur.

Akşam yemeği vakti annesi kızı Sterling’i çağırdığı sırada, abisi yerine bir kız çıkar bataklıktan ve ondan itibaren, abisi Phil’in bütün hayatını bu kız çalar: Arabasını, odasını, anılarını… İlk başta bunu bir tek Sterling hatırlar ve ailesine bunu açıkladığında doktoru çağırırlar. Sterling bütün hareketini güneş çarpmasına vurur ve gece abisini hatırlamaya çalışsa da yavaş yavaş bu yeni kız Lenora May’in abisinin hayatını daha fazla çaldığını fark eder: Anılarında bile. Ancak Sterling bu yabancı kıza abisini ve onun anıları çaldırmamaya kararlıdır. Bu andan itibaren bataklığa karşı soğuk bir savaş başlatır. Heart adlı bir çocuğun da bataklığın farkında olması, bu ki karakteri birbirine yakınlaştırır.Kitabın çok heyecanlı bir anlatımı var. Bataklık olayı gerçekten ilgi çekici ve gizemi de oldukça sürükleyici. Peri masalı kıvamı var, sanki Hansel ve Gratel gibi. Sterling’in anoreksik oluşu, Phil’in öfke sorunları… Gerçekçi karakterler. Anlatımı da oldukça güzel. Kitabın ortalarına doğru bataklığın sırrı hem aydınlanıyor hem de daha karışık bir hal alıyor.

Kitabı gerçekten sevdim, hem tok bir anlatımı var hem de gerçekten kötü adam bulmak zor. Lenora ve abisi aslında Sterling ve Phil. İki farklı yola giden ama aynı şeyi isteyen kardeşler onlar. Kitabın sonunda bile, Fisher’dan nefret edemiyorsunuz. Shakespeare’ın evrensel karakterleri vardır ya, bir yandan bu kitabın karakterleri de öyle. Hayatta kardeşinden başka kimsesi olmayan birinin, onu korumak için elinden gelen her şeyi yapması; hatta bu kendi yozlaşmasını başlatsa bile.

Kitabın romans unsuru pek oturmamıştı bence, Heath ikinci sınıf bir karakter. Ancak kitabın asıl konusu ailenden kopamazsın olduğu için bence o kadar da önemli değil. Gerçi kitabın sonuna doğru sevimliliği arttı…

Bataklık Sterling'i de baştan çıkacak mı yoksa gerçekten daha mı güçlü artık. Aklımda sorular! Kitabın haklarını kimin alacağı heyecanlı bir bekleyiş benim için! :D

Beware the Wild, Natalie C. Parker'ın ilk kitabı. Bence oldukça iyi bir iş çıkarmış! :D

19 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Fireborn || Keri Arthur (Souls of Fire #1)


Tür:  Doğaüstü, Aşk, Vampir
Sayfa: 370
 İlk Çıkış: 2014
TR Çıkış: Çıkmadı
Goodreads puanı: 3.82
Seri: Souls of Fire  / Toplam 1
Puanım: 

Urban Fantasy günlüğümden gene merhabalar efendim. :D Bu sefer ünlü bir yazar olan Keri Arthur'un yeni serisi Fireborn'u okudum. Fireborn (Ateşten Doğan) adından da anlayacağınız üzere, Ateşle ilgili. Kitabın kapağı da oldukça ateşli. 2014 temmuzunda çıkan bu kitap. Zümrüdü Anka ya da sadece Anka adıyla andığımız mitolojik, kendi küllerinden doğan bir yaratığı ele almış. Ancak her zamanki gibi bir sürpriz var: Anka bir insanın 3 şeklinden biri. Yani ateş ruhuna, insanken ateşe ve kuşa dönüşebilir. Bu kızımızın adı Emberly ve kendisi anlatıcımız.

Not: Ankalar hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

16 Ağustos 2014

30. ÜKG Blog turu: Duvarların Dili Olsa || Alice Clayton - Ön Okuma (Wallbanger #1)30. ÜKG turundan herkese merhabalar. Bu turda, aşık olacağınız karakterlerin yer aldığı bir kitabımız var. Benim ve binlercesinin favorisi elbette Clive.
Kitaptaki erkek karakter olan Simon değil.
Kadın karakter Caroline de değil.
Kitabın sevimli mi sevimli, zıpır mı zıpır kedisi Clive. Kedi nanelerini hazırlayın yani!!

15 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: En Karanlık Fısıltı || Gena Showalter (Karanlığın Efendileri #4)


Tür: Paranormal aşk, mitoloji, yetişkin
Sayfa:  416
Goodreads puanı: 4.34
Çıkış: 15 ağustos, 2015
Seri: Karanlığın Efendileri 4
Fiyat: 25
Puanım:   4,5

Uzun bir süre sonra, bu güzel seriye geri döndüm. Pegasus'un serinin yeni kitabını çıkarmasının da bunda payı büyük. Orada görünce canım çekti resmen! :D

Fan art olarak size bir Sabin vereyim önce! :D

13 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Fahrenheit 451 || Ray BradburyTür: distopya, klasik
Sayfa: 242
Çıkış: 1953 / 2013
Goodreads puanı: 3.94
Fiyat: 13.00
Puanım: 
Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldır kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı... Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadıkları bir geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek... Montag'ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra... İşini, eşini, yaşayışını yeni bir gözle değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya iter. Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrisine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştirilerden biri. Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun.

12 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Priceless || Shannon Mayer (Rylee Adamson #1)Priceless
Shannon Mayer

Tür: Urban Fantasy, aşk, mitoloji, vampir, cadı, kurtadam
Goodreads puanı: 3.95
Sayfa: 269
Seri: Rylee Adamson 1
Çıkış: 2012
Puanım:

9 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Larger Than Life (Novella) || Jodi Picoult


Tür: Çağdaş
Sayfa: 78
Türkçe: ---
Seri: Leaving Time öncesini anlatıyor.
Puanım: 

Larger Than Life dikkatime Amazon'un bedavalar listesi yüzünden geldi. Ben de bu ünlü yazarı daha önce okumadığım ve kitabın kısa olması nedeniyle bir bakmak istedim. Kitabı daha bitiremeden de Leaving Time adlı bir romanın öncesini anlattığını öğrendim ve o kitap da kesinlikle listeme girdi. Kitap hala Amazonda bedava, buradan indirebilirsiniz.

5 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Bir Kadının Hikayesi || Gökçe Dölek


Tür: Aşk,
Sayfa: 277
Seri: Yok
GR puanı: 4.38
Puanım

"Üç sene önce heyecanla 'evet' dediğim kocamı ne kadar tanıyordum? Yanına tikler attığım bir listenin, artıları en çok alan adamından başka neydi Cenk benim için, gerçekten aşık olarak mı evlenmiştim? Değişen kimdi? Artıların eksilerden fazla olması her zaman avantaj mıydı ya da mutlu etmeye yeter miydi bir insanı?

Tek başıma mutlu olmanın getireceği bedelleri göze alamadığım için, biri ile mutsuz olarak ve düzenimi bozmadan alıştığım hayatıma devam etmeliydim. Mutlu olduğuma en başta kendim inanmak istemiştim.

Mutluymuş gibi yapmayı, acı çekmemeye, garanti ve risksiz bir hayatı heyecana ve onun getirebileceği risklere tercih etmiştim. Ama sunu atlamıştım, mutlu olmaktan da acı çekmekten de kaçamazdın."
Aşk için cesareti, standart bir mutluluk içinse esareti göze almalısın...
Cesur olmak mı, esir olmak mı daha mutlu edecekti beni?

3 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Feriştah'ın Fentezileri || Yılmaz Erdoğan


Tür: tiyatro, aşk
Sayfa: 157
Goodreads puanı: 3.18
Seri: yok
Puanım:
Feriştah: Erotik Yayınevi değil mi orası? Telefonunuzu komşumuzun oğlunun elindeki kitaptan aldım... Bakın ama ne olursunuz şu son fentezimi dinleyin bari... Çünki bir daha benim gibi diri vicutlu bir kalem erbabını bulamazsınız... Sağolun... Okuyorum... UYANDIRMA SERVİSİ FENTEZİSİ... Ben uyandırma servisinde çalışan orta yaşlı, vicut hatları had safhada muntazam olan ve kocasından nefret eden nefis bir kadınım... O gün servise gelen bir telefon her şeyi birden bire değiştirdi.. Telefonun öbür ucundan gelen ses adeta bana bazı edeleleri müjdeliyordu... Adının Mükremin Çıtır olduğunu yine edeleli bir ses tonuyla söyleyen genç bana, sabah altıda uyanmak istediğini ve bekar olduğunu söyledi... Sabah altı olunca servisimizde adet olmadığı üzre gidip genci küçük öpücük darbeleriylen bizzat ben uyandırdım... Ve uyanır uyanmaz, ikimiz azgın bir nehrin üstünde su kayağı yapmaya çalışan bir insan kadar heyecanlı, fakat aynı zamanda bulutların üstünde uçan bir otomatik pilot kadar paraşütsüz ve rahattık...

2 Ağustos 2014

Kitap Yorumu: Mucizeler Çağı || Karen Thompson WalkerTür: aşk, distopya, genç yetişkin
Sayfa: 316
Seri: Değil
Orj: The Age of Miracles
GR puanı: 3.64
Puanım
Bir gün 25 saat olsaydı ne değişirdi?
Peki ya 32 saat? 48 Saat? 56 Saat?..
Dünyanın dönme hızı yavaşlıyor...

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

California’da sıradan görünen bir cumartesi sabahında Julia ve ailesi, dünyanın dönüşünün yavaşlamaya başladığını öğrenir. Günler ve geceler gittikçe uzamakta, yerçekimi kuvveti değişmekte ve doğa yok olmaktadır. 11 yaşındaki Julia ve tüm insanları yepyeni
bir dönem beklemektedir.

“Gerçekte ne kadar az şey bildiğimiz hâlâ beni hayrete düşürüyor… Belki de benim ve ailemin başına gelenlerin yavaşlamayla hiçbir ilgisi yoktu. Mümkündü ama zannetmiyordum. Hem de hiç.”

“İşte hayal gücü budur. Karen Thompson Walker dehşet verici bir gelecek ile günümüzün zekice ve güçlü tasvirini bir kurguda başarıyla bir araya getirmiş.”
Amy Bloom

“Karen Thompson fantastik bir düşünceyi işleyip onu çarpıcı bir şekilde gerçekçi kılmayı başarmış.”
Karen Russell

1 Ağustos 2014

29. ÜKG Blog Turu: Başmeleğin Öpücüğü || Nalini Singh (Lonca Avcısı #2)

Bu seriyi defalarca okuduğum ve yorumladığım için (aşağıda linkleri bulabilirsiniz) artık bir yeter diyorum. Bu sefer giflerle duygularımı ifade edeceğim kısa bir yazı hazırlayacağım. Umarım Artemis şu seriyi çıkarmaya başlar da rahat bir nefes alırız. :D

1- Birinci kitabın sonundaki halim.2. kitaba başlıyoruz.