23 Kasım 2014

Çıkmasını Beklediğim Kitaplar.


Geçenlerde ÜKG'nin sitesinde 2015 kitaplarından bazılarını saymıştım ama onların sadece bir kısmı listeye giriyor doğrusu. Bir Urban Fantasy, paranormal hayranı olarak ondan çok daha fazla beklediğim kitap olduğunu söylemek abartmak olmaz. Aşağıda size onları veriyorum. :D Eğer okuduysanız, gözüme gözükmeyin lütfen. :D ÜKG listesine buradan ulaşabilirsiniz.

16 Kasım 2014

Tüyap Maceram ve Yeni Kitaplarım


Normalde ÜKG'de paylaştık diye ben bu seneki Tüyap kitap fuarı maceramı paylaşmayacaktım ancak bir sürü yeni kitap alınca (sanki geçen sene aldıklarım bitmiş gibi) dedim Merve, sen de yaz bir yazı. Hem böylelikle anılar da taze kalıyor.

İlk olarak geçen hafta cumartesi başladı tüyap maceram. Çok sevdiğim ve yıllardır internetten konuştuğumuz, ÜKG ÜKG olmadan önce de bizimle birlikte olan Burak da bu sene fuara geliyordu. Daha Fuarın başlamasına bir saat varken onunla buluştuk. Sonrasında ÜKG'nin diğer üyeleri İlkim (Ankara'lardan geldi kız) Hanife, Ezgi de geldi. Ardından da Tüyaptan tüyaba görebildiğimiz Şeyma da katıldı. ♥ Biz teker teker standları gezdik, yayıncılarla tekrar buluştuk. Yorgunluktan adeta öldük. İlk ve ikinci gün aldığım kitapları aşağıdan görebilirsiniz. Kamera kalitesi böyle, yapacak bir şey yok. :D Yeni telefon aldığımda artık daha iyi şartlarda görüşeceğiz. :D

5 Kasım 2014

Kitap Yorumu: Dove Arising || Karen Bao (Dove Chronicles #1)


Tür: bilim kurgu, genç yetişkin
Sayfa: 336
Beklenen çıkış tarihi: Şubat 2015
Tr: Bilinmiyor
Puanım: 3,5
Phaet Theta has lived her whole life in a colony on the Moon. She’s barely spoken since her father died in an accident nine years ago. She cultivates the plants in Greenhouse 22, lets her best friend talk for her, and stays off the government’s radar.

Then her mother is arrested.

The only way to save her younger siblings from the degrading Shelter is by enlisting in the Militia, the faceless army that polices the Lunar bases and protects them from attacks by desperate Earth-dwellers. Training is brutal, but it’s where Phaet forms an uneasy but meaningful alliance with the preternaturally accomplished Wes, a fellow outsider.

Rank high, save her siblings, free her mom: that’s the plan. Until Phaet’s logically ordered world begins to crumble...

Suspenseful, intelligent, and hauntingly prescient, Dove Arising stands on the shoulders of our greatest tales of the future to tell a story that is all too relevant today.