6 Ocak 2015

2014'de Okuduğum En Güzel Kitaplar2014 sizin için nasıl geçti bilmiyorum ancak benim için bol bol güzel kitap okuduğum bir sene olarak aklıma kazındı. Aşağıda bu kitapları görebilirsiniz. 5 yıldızları kesinlikle okumanız gerekiyor. 4 yıldızlılar ise gene önerilir ama yalvaracağımı sanmıyorum. :D5 Yıldızlılar!

Senenin ilk aylarında okuduğum bir kitap. Ve yazarı zaten benim adıma konuşuyor. Yorumuma buradan ulaşabilirsiniz. Eğer daha önce Zülfü Livaneli okumadıysanız, bir an önce bu eksikliğinizi gidermelisiniz!
Bir Sır Saklı İçimde diliyle beni kendisine hayran bıraktı. Üstelik seri de değil. DEX'in en güzel kitapları içinde yer alıyor. Yoruma ise burada.
The Naughty Girls Book Club aslında daha önce okuduğum bir kitap. Aklımda Fifty akımıyla dalga geçmesi ile kaldı. Yorumunu geç girmem nedeniyle de 2014 en iyiler listemde yer alıyor. Sıcak, samimi ve hızla akan bir kitap arıyorsanız, bence size göre! Yorumum.
Pivot Point ve Split Second okurken çok eğlendiğim, genç yetişkin ve doğaüstü bir serinin birinci ve ikinci kitabı. Ülkemizde de hakları alındı diye hatırlıyorum. Bu türü seviyorsanız kesinlikle okumalısınız! :D Seri yorumum.

Ah Nathan. Canım, yaralı kuzum. Bela beni derinden etkileyen ve severek okuduğum, cadıları, büyüyü ve genç bir çocuğun ne kadar acıya katlanabileceğini gösteren çok güzel bir kitap. Serinin devam kitabı da 2015'de bizimle olacak. Sakın okumamazlık etmeyin! Yorumum.


Nalini Singh'i ne kadar sevdiğimi sizden hiç gizlemedim, üstüne bir de okumanız için sürekli baskı yaptım. Bu onun diğer serisinin 13. kitabı. Gene harika bir iş çıkarmış elbette. Psy-Changeling serisini de okumalısınız. Büyük şeyler kaçırıyorsunuz. Yorumum Seriden yorumladıklarım.
Evet ben de en sonunda Percy Jackson ve Olimposlular serisini okudum ve bayıldım. Yunan mitolojisini okumak değilde yaşamak istiyorsanız, kesinlikle okuyun. Seri yorumum.
Her Şey Bitti Derken... Bu kitaba söyleyecek tek sözüm okunmayı hak ettiği. Paranormal değil, gerçekçi bir kurgusu var. Ama ağlayacaksınız. İçiniz acıyacak ve kitabın sonunda iyi ki de okumuşum diyeceksiniz. Yorumum.
Not: Bu kitabın tanıtımı bile çok etkileyici, harika!Hayallerimin Arka Bahçesi. Nasıl bir kitaptı. Yıkıcı, üzücü. Parçalama isteği uyandıran bir hikaye. Kapağının tatlılığına aldanmayın, o kadar da tatlı değil. Ama... Ah, ah. Söyleyecek sözlerim yok. Bana bu kitabı denk getiren Goodreads'a saygılarımı sunuyorum! :D Yorumum.
Benim kraliçelerimden biri de Gena Showalter'dır. Bu sene çıkan bu kitap bende seriye tekrar devam etme arzusu uyandırdı ve memnuniyetle kapattığım bir kitap oldu. Serinin devam kitapları için de ağzım sulanıyor! Yorumum

Ufacık kitaplara dünyaları sığdıran yazarlara hayranım. Beni şok eden yazarlara da. Hele Goodreads'tan ödülü kapan bu kitaba daha da hayranım. Size önerim: Bu kitabı araştırmayın. Bu kitabı direkt açın ve okuyun. Yorumuma bakmamanızı öneririm ama illa da bakmak isterseniz burada.

Bu sene okuduğum belki de en duygusal ve şaşırtıcı kitaplardan biriydi. Çok sevdim, hayran kaldım. Yorumu burada, ÜKG'nin sitesinde bulabilirsiniz.
İngiliz Kraliçem. Rowling gene beni hayal kırıklığına uğraşmadı ve çok güzel bir polisiye ile gene bizi mest etti. Fazla söze gerek yok. Yorumum.
Burn For Me yabancı olmadığım karı koca birlikte yazan Ilona Andrews'in 2014'ün son demlerinde çıkan harika Urban Fantasy serisinin ilk kitabı. Ben aşık oldum. Hakları da alındı. :D Kesinlikle okuyun! Siz de aşık olacaksınız! YorumumNora Robert'in Eve Dallas'ını duymayan azdır ama benim gibi okumayanın da çok olduğunu düşünüyorum. Oldukça heyecanlı ve romantik bir seri ve kesinlikle öneriyorum. Serinin iki kitbaını hemen yalayıp yutmam yeterince kanıttır sanırım. Yorumum
Ah işte bu! Lonca Avcısı serisinin 7. kitabı. Bu serinin yeni kitapları... Ben... hülyalı bakışlar... Çığlıklar... Elena... Ilium... Öneriyorum!!!Yorumum Seri sıralaması.


4 Yıldızlılar!Frankenstein'ı duymayan kalmamıştır sanırım. Ben de bu yıl okuma şansına eriştim ve oldukça etkilendim. Yorumum.

 Dublin Caddesi'nin ikinci kitabı Down London Road. Ve Samantha beni gene hayal kırıklığına uğratmadı. Oldukça sevdim. Hala dilimde 'Be Caledonia' sözcükleri dolaşır. 2015'de burada da çıkıyor. :D YorumumColbana Files serisinin 3. kitabı Broken Blade. Yazar ikinci kitapta öyle bir noktada bırakmıştı ki, delirmiştim. Yılda sadece tek kitap yayınlaması yemin ediyorum Troll'lüğün ağ babası. Neyse. Çok seviyorum. Hızlı yaz allah aşkına!!! Yorumum.İki Aşk Arasında olarak dilimize de çevirilen bu kitap tam bir kanser sebebi, ancak hakkını da yiyemem. Güzelce anlatılmış. Kurgunun beni çılgına çevirmesi kitabın günahı olamaz diye düşünüyorum. :D Yorumum. 
Up From The Grave. Kedicik serisinin son kitabı. Evet, bir seriye daha veda vakti geldi. Gönlümüzü hoş tutan, orta düzeyli bitti. Şükürler olsun diyorum. Acımasız yazarlar örnek alsın lütfen! Yorumum.Güller İçinde Yalnız. "Güller İçinde Yalnız konusu ve işlediği dönem yüzünden ilgimi çeken bir kitap oldu. Mussolini ve antifaşistlerin bir aşk hikayesi çerçevesinde nasıl kurgulandığını merak etmiştim. Yazar kitabın sonunda da özellikle kitabın döneminin ve yetimlerin koşullarını iyice araştırdığını, ancak gerisinin kurmaca olduğunu belirtmiş. Benim gibi olaya kendinizi çok kaptırıp bu kız gerçek mi dememek gerek yani." 
Yukarıdaki cümle sanırım açıklayıcı olmuştur. :D Yorumum

Bana Dokunma, ya da benim deyişimde Bana Sokunma çok ses getiren, oldukça sevilen bir serinin ilk kitabı. Bu konuda bende bir istisna yaratmadım ve kitaba bayıldım. 2015'de bitirmeyi düşündüğüm serilerden. YorumumSon zamanlarda erotik romanlardan çok sıkıldım, pek okumuyorum. (bu da nasıl giriş? :D ) Ancak bu serinin ilk kitabı fena değildi. Gene sıkıldığım anları oldu elbette. Yorum.Rule Breaker benim gene inatla devam ettiğim çok kitaplı serilerden birinin 29. kitabı. :D Lora'yı seviyorum. Ama burada çıkmaz bence, çok tartışma yaratacak içeriği var. :D Biraz merak ediyorsanız, buyurun!Kırmızı Pazartesi Marquez'den okuduğum ilk kitap ve oldukça etkileyici, gizemli bir hikaye. Simay'ın önerisiyle okudum. Yorumum


Kurgu dışı olan "Bir Psikiyatristin Gizli Defteri" oldukça akıcı ancak biraz modası geçmiş bir kitap. Zira içinde geçen hikayeleri duymuşluğum, okumuşluğum var. Benzerlerini. Öyle çok etkisinde kalmasamda, gene de bir hayli ilginç ve sürükleyici. Çok polisiye, doktorlu moktorlu diziler izlemiyorsanız, sizi şaşırtacak şeyler bulmanız muhtemel. Yorumum.Turu da adı gibi olan kitap: Efsane! Ne bekledik ama bu kitap için. Geçenlerde Deha, ikinci kitabı da çıktı. Genç yetişkin, distopya. Buradan yorumuma gidebilirsiniz!
The Wild Side çok heyecanla okuduğum, bitirdiğim ve devamını da aynı heyecanla beklediğim bir kitap. İnşallah bitireceğim. :D Yorumum.


In a Fix. Baştan kabul ediyorum, çok harika değil ama ben BAYILDIM! Eğlenceli bir anlatımı olan, kimin eli kimin cebinde belli değil, devam etmeyi kesinlikle düşündüğüm bir seri! YorumumMekanik Kalp animasyon filmi de olan, duygusal, akıcı bir kitap. Kapağına ilk gördüğüm andan beri hayranım. Yorumu burada.

Anna geçen senenin en merak ettiğim kitaplarından biriydi. Yanlış bir var sayımla başlamışım ancak gene de eğlendim. Devam etmeyi de düşünüyorum. Yorumu burada.

Karanlık Avcıların bu kitabına 4 vermiş olabilirim ama seriye hayranım. Kesinlikle öneriyorum. Kitabın yorumunu burada, seride yorumladıklarımı da burada bulabilirsiniz. Okuyun bu seriyi! Acheron♥

Mucizeler Çağı beni şaşırtan bir distopya oldu. Üstelik seri de değil. Yorumunu buradan bulabilirsiniz.


Bir Demet Tiyatro'yu kim bilmez? Ancak ben Feriştah'ın zihninin bu kadar komik ve erotik olduğunu bilmezdim! :D Yorumu burada bulabilirsiniz.


Türk yazarlardan pek kitap okumadığım bir gerçek. Yorumunu burada bulabilirsiniz.
"Üç sene önce heyecanla 'evet' dediğim kocamı ne kadar tanıyordum? Yanına tikler attığım bir listenin, artıları en çok alan adamından başka neydi Cenk benim için, gerçekten aşık olarak mı evlenmiştim? Değişen kimdi? Artıların eksilerden fazla olması her zaman avantaj mıydı ya da mutlu etmeye yeter miydi bir insanı?"Jodi Picoult daha önce okumamıştım ve bu kitap kesinlikle okuma nedenim olacak. Çok sevdim. Anlatımını çok etkileyici buldum. Buradan yorumuma erişebilirsiniz.

Zamanın ve algıların nasıl değiştiğini gösteren, sorunları görenlerinin nasıl başkalaştırdığını anlatan çok güzel bir distopya. Yorumum burada.


Kötülüğün aslında durumun bir yansıması olduğunu çok güzel sunan, çok sevdiğim bir kitap. Umarım burada da çıkar. Yorumum.


Gena Showalter benim kraliçelerimden biri. Daha önce bunu defalarca söyledim. Bu seride ise daha önce yazdığı bir seriye yeniden dönüyor. Yorumum burada.

Çok hoşlandığım, sıcacık bir kitap. Diğer kitabını da merakla bekliyorum. Yakında çıkıyor. :D Yorumum burada!


İlkim ( Kitap Esintisi) önerisiyle okuduğum, eğlenceli bir çik lit. Size de öneriyorum. Çabuk okunacak, sevimli bir aşk hikayesi. Yorumum.


The Jewel çok güzel başlayan, sonunda ise beni kanser ve şok eden bir kitap. Yorumumu burada bulabilirsiniz.


İnsanın içine işleyen bir acıyla başlayan, ardından da bu acının gizemini bize sunan melekleri okuduğumuz bir kitap. 2015'in ilk aylarında çıkıyor. Yorumum burada.
Üç. Sonu. Ah o son. Kesinlikle önerdiğim kitaplar arasında. :D Yorumum.İşte 2014'ün sonuna damgasını vuran başka bir kitap daha.
Mükemmel hayat mı?
Yoksa mükemmel aşk mı?
Sen seç.
Yorumum burada.

Çok sevdiğim, anlatımına bayıldığım bir kitap. Özellikle yazarın her şeyi tiye alması beni öldürdü. :D Yorumumu buradan okuyabilirsiniz.

The King Trilogy bu sene içinde okuduğum ve her bir novellasını merakla beklediğim bir üçlemeydi. Sonu kafamı karıştırsa, King beni delirtse de, çok sevdim.
Yorumumu burada bulabilirsiniz.

8 yorum:

 1. James6.1.15

  Listedeki çoğu kitabı okumamışım ben :D En kısa zamanda başlayayım birine , çoğu var bende ama kitaplıkta çürümekte :/ Diğer kitaplardan sıra gelmiyor onlara :(

  YanıtlaSil
 2. Sevgi Karaer6.1.15

  İçlerinde okuduklarım var ama bir o kadar da okumadığım bir sürü kitap varmış,en yakın zamanda alıp başlayacağım tavsiyelerin doğrultusunda :) yenimedyauzerine.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 3. inci dikmen8.1.15

  kardeşimin hikayesi ve bir sır saklı içimde benim de severek okuduğum kitaplardan. Aşka var mısın 'ı da çok merak ediyorum en kısa zamanda okuyacağım :)

  http://kitaplarvebulutlar.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. 1. Percy'yi hala bitirmediğime inananmıyorum; araya bir sürü bir şey girdi! 2. Zülfü Livaneli hiç okumadım. Kardeşimin Hikayesi ile mi, başka bir şeyle mi başlamak lazım? 3. Jodi Picoult'tan da "My Sister's Keeper" diyorum. Böğüre böğüre ağlıyorsun ama değiyor!

  YanıtlaSil
 5. 1. hemen oku Simay :D
  2. Serenad ile başla Sim, bunda çok imge var. :D Ay ben ikisini de seviyorum. :D
  3. Sen önerdiğin için aldım ben onuuu. :D

  YanıtlaSil
 6. Ya ben blogunu bugün keşfettim ve mükemmel ya! Dilin falan da çok hoş. Ve İngilizce kitap okuman da ayrı bi cezbetti beni. Ben de yeni başladım İngilizce kitaplara. Önerebileceğin kitap olursa veya tanışmak istersen e posta atmanı gerçekten çok isterim. Elif_6181@hotmail.com

  YanıtlaSil
 7. yasemin6.2.15

  kitap önerileri arıyordum mekanik kalp'i görünce hemen önerilerini listeme ekledim çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. İşine yaradığına sevindim. :)

  YanıtlaSil