4 Şubat 2015

Kitap Yorumu: Bound By Flames || Jeaniene Frost (Gece Prensi #3)Tür: aşk, doğaüstü, vampir
Sayfa:342
GR puanı: 4.34
Seri: Gece Prensi 3/4
Çıkış: 2015
Puanım:


Gece Avcısı ya da Kedicik diye bilinen Cat ve Bones'ı ile tanıdığımız bir karakter Vlad. Çok da sevdik, kendi serisinin olacağını duyduğumuzda yerlerimizde duramadık. Ancak gelin görün ki yazar seriyi bitirmek yerine uzattıkça uzatıyor, ruhumuza da ot tıkıyor. Daha serinin 3 kitap olacağını öğrendiğim gün içimde kara haber çanları çalmaya başladı, 4 olduğunu öğrendiğim gün ise (ki bu pek uzak bir geçmiş sayılmaz) bu yan serinin korkunç bir kadere mahkum olduğunu adım gibi biliyordum.

Yanılmadım.

Çünkü 3. kitap berbattı.

Önceki kitapta Leila vampir olmuştu ve hâlâ Vlad o eski düşmanını öldürememişti. Bu kitapta da o kadar saçma konulara odaklanmıştı ki yazar, tüm serilerinden ve nihayetinde elbette kendisinden tiksindim.

Vlad Leila'nın hayatı için endişeli. Kitabın özeti bu. Dürüst bir biçimde söylemek gerekirse, kitabın öyle önceki kitaplardan sıyrılan bir konusu bile yoktu. Üstelik kurgu ve anlatım da beş para etmezdi. Vlad'ın seksi tasvirinin kitabı güzel yapacağını düşünmüş yazar, bariz bir biçimde yanılmış. 4. kitabı kesinlikle okumam demiyorum ancak heyecanla beklediğimi de söyleyemem.

Cat ve Bones'ı da bu kitapta kısa süreliğine de olsa görme fırsatı elimize geçiyor. Komik sahneler pek az bu kitapta çünkü Leila'nın başına kötü şeyler geliyor. Gece Avcısı serisi final yaptığı için, bu ufak görüntü iç rahatlatıcı oldu doğrusu.

Vlad'ın geçmişi ile ilgili bir iki sır daha meydana çıkıyor. Ne garip bir düşman bu arkadaşlar. Her taşın altından çıkıyor. Gören de mikrop falan sanacak...

Bu arada Leila artık salaklakta başka bir seviyeye ulaştı. Spoiler vermemek için yazamıyorum ama mantıksız olduğunu ve yaşadığı dünyayı ve özellikle Vlad'ı anlamadığını bariz biçimde görüyoruz.

Sonuç olarak beklentileri hiç karşılamayan, insanı yazarından, karakterlerinden soğutan, sosyal biri olmaya iten lanet kitabın tekiydi.

Buradan seri rehberine gidebilirsiniz.

2 yorum:

  1. sıfır sıkıntı12.2.15

    2 ve 3. kitabı ne zaman çıkar acaba

    YanıtlaSil