2 Şubat 2015

Kitap Yorumu: Clean Sweep || Ilona Andrews (Innkeeper Chronicles #1)
Tür: Fantastik, büyü, vampir, kurtadam
Sayfa:200
GR puanı: 4.22
Seri: İnnkeeper 1/2
Çıkış: 2013
Puanım:

Clean Sweep geçen hafta sonu okuduğum kitaplardan biri. Daha önce duymadığıma çok şaşırdım çünkü karı koca bu seriyi ilk önce bloglarında yayınlamaya başlamışlar ve serinin ikinci kitabını da sitelerinde yayınlamaya devam ediyorlar. Eğer isterseniz burada bulabilirsiniz.

İlk kitabı bitirdim ve Ilona'nin yayınladığı kadarıyla ikinci kitabı da okudum. İşte bu da önceki kitap yorumunda bahsettiğim 2,5 kitabın buçuğu.


Bu da vampirimiz: Arland.


Clean Sweep oldukça ilginç bir kitap. Çünkü bol bol uzaylı var. Büyü var ve bilim kurguyu da kitaba katıyor. Dina Demille bir innkeeper. Doğaüstü yaratıkları tarafsız bir biçimde büyüle dolu victoriya tarzı bir evde ağırlıyor ve ne kadar çok misafiri varsa evin gücü de o kadar artıyor. Kendi mahallesinde köpeklerin öldürülmesi ile başından büyük bir işe bulaşıyor ve mahalleye bir kaç ay önce yerleşen Sean adlı bir kurtadamdan kendi çöplüğünü bu köpek öldüren katilden kurtarmasını istiyor. Ancak Sean onun istediği gibi davranmıyor elbette ve vahşi bir köpek ve onun efendisi ile çakışmak zorunda kalıyor.


Evin dışında gücünün çok ama çok büyük bir kısmını kullanamıyor ancak evin sınırları içinde, ondan üstün bir kuvvet yok. Vampirlerin de işe dahil olması ve tehlikenin büyümesi çok büyük sorunlara yol açabilir ve bunu engellemek bir kurtadam, bir vampir mareşal ve Dina'ya düşüyor.

Clean Sweep bana konusu itibariyle oldukça ilginç geldi. Daha önce böyle büyülü bir ev gördüğümü, okuduğumu sanmıyorum. Başka boyutları da işin içine katınca, bu çok ilginç bir seri olmuş. Özellikle yazarların bunu daha edit edilmeden, son kez okunmadan yayınlamaları oldukça hoş. Bu karı koca yazar onları ne kadar çok takip edersem beni o kadar çok büyülüyorlar çünkü dürüstler ve yaratıcılar. Kendilerini çok tekrar etmekten hoşlanmıyorlar.


Kurtdamımız: Sean.


Bu kitapta klasik bir kurtadam, vampir ve kız üçlemesini alıp güzel bir şeye çevirmişler. Bir de yetmemiş, kitabın sonunda bu algıyla da dalga geçmişler.

Oldukça akıcı ve ilginç ve kesinlikle takip edeceğim seriler arasına kendisini kattı. Zaten bu ara manyak gibi urban fantasy kitaplar okudum. Ve bu kadar okumama rağmen hala beni kendilerine çekebiliyorlar. Helal demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Bu victorya dönemine ait ev ise oldukça ilginç. Fizik kurallarına uymuyor. Aynı oyuncak hamur gibi, Dina bu evi, evin misafirlerden aldığı güçle istediği şekle sokabiliyor. Odaların şeklini değiştirip istediği kadar oda yaratabiliyor.

Üstelik bu kitap eğlenceli ve dramatik bile olabiliyor. Kesinlikle önerilir listeme adını yazdırdı. Dina da benim sevdiğim sert kadınlardan bir oldu. Hele evinde beslediği köpek... Tatlı görünebilir ama sakın aldanmayın!

Kitabın içinde karakterlerin bir de görselleri var. Sevmek için bir neden daha.


Cladenia evin kalıcı misafiri. Ne yaptığını bilmiyoruz, tam olarak ne olduğunu da bilmiyoruz ancak kendisinin eğlence anlayışı beni öldürdü!

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder