3 Şubat 2015

Kitap Yorumu: İlerden Üçüncü Mezar || Darynda Jones


İlerden Üçüncü Mezar || Darynda Jones
Tür: aşk, doğaüstü, melek
Goodreads puanı: 4.41
Sayfa: 344
Seri: Charley Davidson 3/8
İnceleyin:  D&R
Puanım:

Sağdan Birinci Mezar ve Soldan İkinci Mezar romanlarından tanıdığımız olağanüstü yetenekli Ölüm Meleği Charley Davidson yeniden karşımızda.


Charley bu kez herkesin çok sevdiği bir doktorun kaybolan eşinin izini sürüyor. Bir yandan da Şeytanın Oğlu Reyesın gizemli geçmişini araştırıyor.
Reyes onun kadim aşkı ama hapiste. Çünkü kendi babasını öldürmekle suçlanıyor.

Charley iki haftadır uyumuyor. Niye mi?
Gözlerini kapatır kapatmaz Reyesı görüyor da ondan.
Uyanık kalmak için de bol bol kahve içiyor.
Acaba çılgın kahramanımız kaybolan kadını bulabilecek mi?
Ve ateşli âşığının suçsuz olduğunu ispat edebilecek mi?

Seksi, utanmaz Jonesun karakterleri, ister ölü ister diri olsun, çok renkli ve çekici
Associated PressSağdan İkinci Mezar'da Charley, Reyes'i kendi bedenine mahkum etmişti. İşte artık bunun acılarını çekiyor. Çünkü ne zaman uyusa, Reyes hemen yanı başında bitiyor. Reyes çok öfkeli ve Charley de yaklaşık 13 gündür uyumuyor. Onun normal olmadığını biliyoruz ama bence bu, onun için bile zor bir şey.

Charley özel dedekliflik işine devam ediyor ve karısı kaybolan bir adam Charley'den karısını bulmasını istiyor. İşin kötü yanı, Charley her dedektif gibi ilk kocasından şüpheleniyor. Bu kadınlar kocalarından neler çekti, neler!

Üstelik bir de gizli bir tehlike daha büyüyor. Reyes'in babası aslında ölmemiş ve Reyes 10 yıldır haksız yere hapis yatıyor olabilir. Charley hem işini yürütürken hem Reyes'le uğraşacak hem de babasının işini bırakması gibi saçma sapan bir fikiriyle mücadele edecek. Üstelik 2 gün içinde dolaylı yoldan birinin ölümüne de sebep olabilir. Anlayacağınız, Charley'in başı her zamanki gibi gene pislikten kurtulamıyor!

Bu kadını nasıl özlemişim size anlatamam. Zaten bu kitap Charley'in şaka anlayışı  için bile okumaya yeter ama Reyes'in tarif edilme şekli, kendisi... Evet insanda bir söz bırakmıyor.

Daha kitabın girişinde Charley bombayı patlattı. :D

Tehlike ve Will Robinson. Tanrım.

Charley'in sürekli dayak yemesi... Babasına bu konuda hak vermemek mümkün değil ama kızı normal bir insan da değil. Bunu biliyor. Yani boşuna çabalıyor. Çok büyük puanlar kaybetti bu kitapta tahmin edemezsiniz.

  Fakat işimden vazgeçmek? Kendi ellerimle ve modacı Louis Vuitton'la sıfırdan başladığım, uğruna kani ter ve gözyaşı akıttığım iş. Belki gözyaşı ve ter akıtmadım ama kan. Fazlasıyla kan akıttım.
  Pes etmek mi? Zannetmiyorum. Ayrıca başka ne iş yapardım ki? Şansım varken Hogwart!a gitmeliydim.
Babam bir cevap beklerken ben sandalyemi kaydırıyordum. Kararlı gözüküyordu. Nabza göre şerbet vermeliydim. Sağduyulu olmalıydım. Belki de çikolata ikram etmeliydim.
  "Ruh hastası mısın?" diye sordum ağzımı açar açmaz, pencereden kaçıp gitmem gerekirse cazibemi kullanma planımı hatırlayarak.

Charley'in espiri anlayışı hoş güzel ama bu kitapta resmen ağladım. Kitabın sonu çok kötü bitti. İnsanın içini dağladı. Onu bu hallerde görmeye alışkın değilim. Ancak Reyes'e yaptıkları yüzünden bir şekilde olayların dengelenmesi için gerekli bir kötülüktü bu elbette.

Bu seride bulabileceğim tek sorun, sanırım suçluları hemen görüyor olmamız ve bunun bilerek yapılıyor olması. Bu seride katilin kimliği değil, olaylarla Charley'in nasıl başa çıktığı önemli. Bir de Reyes. :D

Bu seriyi kesinlikle okumanızı öneriyorum. Oldukça eğlenceli, heyecanlı, doğaüstü ve seksi. Reyes'den bahsediyorum elbette. Aklımda hem Depp'in elmacık kemikleri ile canlanıyor. Gerçi hiçbir fani onun gibi olamaz. Hayır efendim!


6 yorum:

 1. James4.2.15

  Serinin ilk iki kitabını okudum ancak buna başlamaya fırsat bulamadım. Charley o kadar farklı bir hatun ki seri sırf onun için bile okunur :) Seriye hemen devam edemem ama kitabın sonunu merak ettim doğrusu :(

  YanıtlaSil
 2. Sonraki yorumu yarın yayınlıyorum. Oradan bakabilirsin ama büyük spoiler olur, bakmamanı öneririm okumadığın için. :D

  YanıtlaSil
 3. hush husher8.6.15

  merve hush hush serisinin yorumu varmı bilmiyorm ama yoksa yaparmısn


  varsa görmemiş olabilirim kusura bakma :*

  YanıtlaSil
 4. Yapmadım kuzu. 3 kitap dedikten sonra 4'e çıkardılar. Ben de sinir olup okumadım. :/

  YanıtlaSil
 5. hush husher20.6.15

  sen bilirsin tabii :))

  YanıtlaSil
 6. Melike23.6.15

  Ya kaç kitap olacak daha 1. Kitabı 12 günde okuyup bitirdim geçen hafta 2. Kitabı okuma şansım oldu ama pek etkilenmedim bu sefer ilk kitap kadar ağlamadım ama ikinci kitaptada duygulandım ve ikinci kitabı 4 günde bitirdim. Şuan üçüncüye geçmek istiyorum ama bir gün ara versem i olur biraz kafamı toplamam lazım eminim 3. Kitabı 1 hafta içinde okuycam 4. Kitap için sabırsızlanıyorum offff reyes offf swopes offff... Ve ben sağdan birinci mezarı okuduktan sonra diğer kitaplar bana sıkıcı gelmeye başladı

  YanıtlaSil