18 Şubat 2015

Kitap Yorumu: Magic Bleeds || Ilona Andrews ( Kate Daniels #4)
Tür: Aşk, şekil değiştirici, doğasütü
Sayfa: 349
Goodreads puanı: 4.48
Seri: Kate Daniels 4/10
Puanım:

Magic Strikes'da Kate babasının kuvvetlerini yönlendiren güçlü ve katil ruhlu Hugh ile tanışmış ve yıllardır sakladığı kimliği, babasının Roland olduğu ortaya çıkmaya çok yaklaşıyor. Andrea zaten önceki kitaplarda bunu öğrenmişti. Bu kitapta ise Kate'in halasına selam veriyoruz. Ve emin olun bu selam ne bizim için, ne de Kate için pek hayra alamet değil.


Önceki kitapta Kate ve Curran bir iddiaya girmiş ve çok ucuz biçimde, tüm ısrarlarıma rağmen Kate kaybetmişti. Bu yüzden Curran'a çıplak bir yemek yapması gerekiyordu. Elbette bizim asil ve onurlu kediciğimiz Kate'in ilk çamaşırlarını tutabileceğini söylemiş ve kız ona yemek hazırladıktan sonra gelmemişti. Küfürler küfürler.

Anlayacağınız karşımızda kuyruk acısı çeken bir Kate var. Etrafta elementlerden güç alan ve Kate'in halasının kontrol ettiği güçlü zombiler ise tam bir yıkım oluşturuyor. Ve Atlantayı ve doğaüstü toplumu kurtarmak Kate'e ve Sürüye düşüyor.

Bu kitapta Curran ve Kate'in ilişkisi de bir tık yukarıya çıkıyor. Detaylar yok elbette ama bilin. :D Hop oturup hop kalktığım bir kitap oldu.

Kitabın geneli büyü ve savaşlarla dolu. Uzun zamandır ilk kez Kate'in hayatta kalacağından emin olmadığımız bir rakip var ve bu hala önüne çıkan her şeyi yıkıp geçmekte kararlı. Kate'in daha acımasız ve vahşi bir ikizi gibi. İlk vampirin hikayesini de bu kitapta öğreniyoruz.

Bu kitap Saiman içinse tam bir düşüş kitabı oldu. 3. kitapta şekil değişitiriciler yüzünden onuru kırılan Saiman hayatını tehlikeye atarak intikam alma girişiminde bulunuyor ve kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırarak kaçma eğiliminde bulunuyor. Çok komik bir durum aslında bakarsanız. Hele bunun doğurduğu sonuçlara bakarsanız.

Kurgusu, anlatımı ve heyecanı şimdiye dek düşmedi; hayal kırıklığına uğratmadı. Genellikle bir noktadan sonra bu tür serilerde tekrarlar can sıkar. Bu kitapta ise o kadar çok şey dönüyor ki, 3 kitabı ardarda okumama rağmen bu sıkıntı kapımı çalmadı. Ilona Andrews'i bu yüzden çok seviyorum. Yarattıkları her dünyayı size yedirme yetenekleri var. Genellikle ana karakterleri benzer oluyorlar ama aynı zamanda da özgünler. Kendi dünyalarının kurallarını biliyorlar ve hazırsız yakalansalar bile, bir şekilde bu durumla başa çıkmayı başarabiliyorlar. Gelde sevme!

Kitabın özelliği.
İlk defa Kate'in akrabalarından biriyle tanışıyoruz.
Curran ve Kate ilişkisi beklenmedik bir oranda gelişiyor.
Tüm doğaüstü toplum ortak bir savaşa başlıyor.
Kate Order ile büyük bir sorun yaşıyor.

Diğer iki yorum gibi bitiriyorum ve kitabı okuyun diyorum.

Seriye yazdığım tüm yorumları buradan okuyabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Leyla Seymen18.2.15

    Ya diğer kitabı bitirir bitirmez okumuşsun aferin.Teşekkürler yorumun için.:)

    YanıtlaSil
  2. 5. kitaba kadar geçen hafta okudum sanırım. :D Yorumlar anca geliyor.

    YanıtlaSil