16 Şubat 2015

Kitap Yorumu: Magic Burns || Ilona Andrews (Kate Daniels #2)
Tür: aşk, urban fantasy, büyü
Sayfa: 260
Goodreads puanı: 4.33
Seri: Kate Daniels 2/10
Puanım:Magic Burns Kate Daniels serisinin ikinci kitabı. İlk kitabı Magic Bites'ı okumuş ancak çok etkisinde kalmamıştım. Son bir kaç gündür ne kadar çok Ilona Andrews okuduğumu siz de fark etmişsinizdir. Bu karmaşa içinde zaten devam etme niyetinde olduğum Kate Daniels'e başladım ve tam bir #Fangirl oldum.

Magic Burns'da bu sefer 7 yılda olan bir olay var. Büyü Kate'in yaşadı evreni kasıp kavuruyor ve bir grup cadının kayboluyor ve içlerinden birinin kızı Kate'in sorumluluğuna giriyor. Etrafta yeni ve garip öldürmesi güçlü şeyler ve Kate'in bunlar tarafından yaralanması Curran'ı tekrar hayatımıza sokuyor. Badass aslan gene sahalarda!

Kate hem bu büyü patlamalarının etkileriyle uğraşıp hem de Sürü'yle uğraşmak zorunda kalacak. Bilmediği gene birçok şey dönüyor. Hemde Tanrı savaşı kıvamında!

Bu kitap ile tam bir Kate hayranı oldum desem sanırım abartmış olmam. İlk kitaptaki aşk unsuru bu kitapta yerini bulmaya başlıyordu. Kate'in dünyası daha sağlam ve büyü dolu hale gelmeye başladı. Mitlerden tanıdığımız yaratıklar bile artık bize merhaba diyor.

Kitapta Kate'i de daha iyi tanıma fırsatı elde ediyoruz. Zaten ilk kitapta kendini diğerleri uğruna kurban etme eğilimi olduğunun farkına varmıştık, ancak bu kitapta çocukların ayrı bir yeri olduğunu çok iyi bir şekilde görüyoruz.

Kitapta Derek'i de görüyoruz. Sürekli gördüğümüz alt karakterlerden biri ve kendisini çok seviyorum. Onun hikayesini de okuyacak mıyız acaba diye merak içindeyim. Aynı şekilde hiç haz etmediğim Ghastek de bizimle. İlk kitaptan tanıdığımız Saiman da burada ama adama gittikçe kıl olduğum gerçeğini hiçbir şey değiştiremez.

Kitabın sonu ise tam bir efsane. Bu büyü patlamaları birer güç patlamasına dönüyor ve kan sular seller gibi akıyor. Kesinlikle yazılmış en iyi, en vahşi sahnelerden biriydi. Üstelik Kate'in insanları kaybetme konusunda ne kadar duyarlı olduğu gözler önüne seriliyor ve ne kadar fedakar bir arkadaş olduğu. Bu onu Sürü'nün gözünde yüceltecek özelliklerden biri. Kate asla insan ayrımı yapmayan ve inandığı dava uğruna canını bile verebilecek insanlardan. Onu sevmek için birçok nedenimiz var.


Kate artık Order'la çalışıyor ancak kendisi bir şövalye değil. Arada kalmış ve üst rütbelilerin boklarına maruz kalıyor. Hala Kate'in babasının gizemini çözebilmiş değiliz.

Sonuç olarak beni benden alan, kendimi tutmasam tüm seriyi bir haftada yutabileceğim kadar güzel bir dünya yaratmış benimkiler. Serinin 10. kitapta biteceği haberleri var. Bu yüzden yavaş okumaya çalışıyorum. :D

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder