17 Şubat 2015

Kitap Yorumu: Magic Strikes || Ilona Andrews (Kate Daniels #3)Tür: aşk, urban fantsy, şekil değiştirici, büyü
Sayfa: 310
Goodreads puanı: 4.45
Seri: Kate Daniels 3/10
Puanım:

Magic Burns'deki büyü patlamalarının, tanrıların ve savaşın ardından Atlanta bu kitapta nispeten daha sakin. Elbette herkesin sakin anlayışı çok farklı. Ama en azından gelip giden büyü dalgaları şehrin tüm paranormallerini altüst etmiyor.

Bu kitapta Kate'in babasına ve kimliğine daha da giriyoruz. Ama ondan önce, Sürü'de olaylar dönüyor. Jim, Kate'in eski arkadaşı ve Sürü'nün güvenliğinden sorumlu, bir şeyler saklıyor ve Kate bu durumu Curran'a söyleyince işler karışıyor. Üstüne bir de Derek ölümün eşiğinde ve işkence görmüş olarak bulununca iş iyice çığırından çıkıyor. Bu durum Kate için artık kişisel.


Kate aslında Derek'in Saiman'un evine girip tuzaklara yakalanması ve bir iyilik karşısında Derek'i serbest bırakması yüzünden bu işe bulaşıyor. Saiman da bir yer altı dövüş kulübüne davet ediyor.  Kate orada Derek'in bir işler çevirdiğini fark ediyor ve kurtarmaya giderken Jim'in adamları tarafından yakalanıyor. Bu yer altı dövüş kulübü ise çok farklı, ölümüne dövüşler oluyor ve Saiman yenilmeyen bir grup dövüşçüler yüzünden büyük paralar kaybediyor.

Kate araştırma sonunda bu grubu hiç istemediği birine bağlıyor ve Atlanta'yı kurtarmak onun görevi oluyor. Kitap karakterler ve bilgi açısından çok geniş. Hem Saiman'ın gerçek bedenini (Kendisi istediği şekle girebilen ve bilgi satan bir işgüzar) hem de Kate'in babası hakkında bilgi elde ediyoruz. Dünyaya öyle bir batıyoruz ki, çıkarabilene aşk olsun!

Tek söyleyeceğim Saiman'ın kimliği sizi şoka uğratacak.

Önceki kitapta Curran'ın Kate'in peşinde koştuğunu ve ona yemek yedirmesinin çok önemli olduğunu öğrenmiştik. Artık ilişkileri daha da gelişmiş vaziyette. Kitabın sonu her türlü bir bomba olarak bitiyor. Kate hem yeni bir güç elde ediyor hem de birçok kişi kimliğini öğreniyor. Kate'in arkadaşları için kendisini feda eden doğası ise her zamanki gibi taş gibi kafamıza düşüyor.

Sürü'nün bu kitapta yeri çok büyük. Normalde şekil değiştiriciler her zaman için vampirlerin bir adım gerisinde kalır ancak bu kitapta bu mümkün değil. Çünkü vampirler çürümeyen bir zombiden öteye gidemiyor. Şekil değiştiriciler ise canlı, tutkulu, sadıklar. Tabii insan kullanmayı da çok seviyorlar ama bu tamamen ayrı bir konu.

Oldukça heyecanlı bulduğum bir Kate kitabı daha. Aynı Binbir Gece Masalları gibi bir kıvamda sonlanıyor. Öyle evlilik falan beklemeyin, sadece büyüyü düşünün.

Derek'in kaderi ne olacak? Kate hayatta kalacak mı? Curran sinsiliğini kullanıp Kate'in meydan okumasına kazanacak mı? Benim ellerimde tırnak kalacak mı? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası Magic Strikes'da. :D Üstelik Curran'ın kedi kısmı daha da gün yüzüne çıkıyor.

Bu seri hayatıma çok hızlı girdi ve beni salladı. Kesinlikle okumanız gerekiyor!


Seride en sevdiğim nokta sanırım Kate öfkelenince kılıcının tütmeye başlaması. :D


0 Yorumcuk:

Yorum Gönder