15 Ağustos 2015

Kitap Yorumu: Dublörün Dilemması || Murat Menteş

Dublörün Dilemması
Murat Menteş

Tür: Aşk, gizem, Türk Edebiyatı
Sayfa: 263
Seri: Yok
Yayınevi: İletişim Yayınları
Çıkış: 2005
Puanım:


Dublörün Dilemmasını aslında ilk kez geçen sene fark etmiştim. İlk sayfalarını okumuş ve etkisinde kalmıştım. Daha sonra da bir alışverişimde aldım. Yaklaşık bir aydır da bitirmeye uğraşıyorum. Belki fark etmişsinizdir, son 4 5 aydır kitaplardan çok uzak kaldım.

DD beklentilerimi hem karşıladı hem de yerle bir etti. Öncelikle bu kadar bitirim bir ana karakter beklemiyordum. Yazarın bu kadar eğlenceli bir dili olacağını da. Bazen aklımı allak bullak edeceğini de. Ya da ilk 100 sayfayı bir ayda, kalanını da bir günde bitireceğimi. Kitapla ilgili tek tutan beklentim ilginç olacağıydı ve bu da fazlasıyla gerçekleşti. Kitabı okurken kahkaha attığımı dürüstçe söyleyebilirim.

Kitaba başladığımda parça parça hikayelerden oluştuğunu sanmıştım ama sonra tek bir karakterin üzerine odaklandığını fark ettim. Verilen her karakterin ve anının kitapta bir yeri var, hiç kimse boş geçilmemiş. Bence en sevilesi noktalardan biri bu.

Kitapta albino, adı Nuh, yetim ve hayta, üstelik hazırcevap bir karakteri okuyoruz. Gerçekten çok ilginç bir karakter ve bu ilginçlik mümkün olduğunca vurgulanmış. Kitabı okurken yazarın bunları düşünme ve aktarma kabiliyetine hayran kaldım.

Bence kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında. Eğlenceli, arada sırada düşündüren ve ardından da şok eden bir kitap. Normallik aramayın, bulamayacaksınız. Normalde saçma bulacağınız şeyleri bile yazar size penir ekmek gibi yediriyor. Evet çok sevdim. :D

Beğendiniz mi? Paylaşın! :)

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder