23 Ağustos 2015

Kitap Yorumu: Neverfall || Brodi Ashton (Yerkara #1,5)

Neverfall
Brodi Ashton

Tür: mitoloji, paranormal, aşk
Sayfa: 96
Seri: Yerkara 1,5 (3)
GR puanı: 3.86
Puanım:

Yerkara'yı 2013 yılının başında okumuşum. DEX'in cicilerindendi o zamanlar ve sevdiğimi hatırlıyorum. Dün akşam, hiç planda olmadan açtım ve bu novellayı okudum. Bunca zaman bekledik ama sanırım DEX'in rafa kaldırılan serilerinden biri artık Yerkara.Yerkara yorumuma buradan ulaşabilirsiniz.

Bu novella Cole'un gözünden anlatılıyor. Gene hem geçmişi hem de şimdiki zamanı anlatan bir akışı var kitabın. Cole, Jack'in gidişi ardından Nikki'yi saplantı haline getiriyor ve nasıl hayatta kaldığını anlamaya çalışıyor. Bu yüzden de yapmaması gereken bir anlaşma yapıyor ve hayatı tehlikeye giriyor. Neyse ki, sağlam dostluklar kurmuş...

Kitabın girişi pek sıkıcı idi. Ancak Cole (bu adama çok gıcık oluyorum. Hemen başka birini bulması gerek. Ancak görünüşe göre bulamayacak.) eziyet çekmeye başlayınca niyeyse hemen heyecan doruklara ulaştı.

Bu kitabın sevdiğim noktası: Yunan mitolojisini yer yer olduğu gibi alsa da onu öyle çarpıtıyor ki bize yepyeni bir dünya açıyor. Kitapta en sevdiğim karakter sanırım Max. Çok sevilesi, kucaklanası geldi bana. Cole'un aksine... En kısa zamanda seriye devam etmeyi düşünüyorum. Nasıl sonuçlanacak merak içindeyim.

Burada da kitabı bitirdikten sonra Goodreads'ta yazdığım kısa bir yorum var.

"İlk başlarda sıkıcı ama ardından açılan bir kitap. Yerkara'ya dair çok az şey hatırlıyorum ve bu çok nadir olur. Nedenini düşünmek gerek. Yunan mitolojisini olduğu gibi aldığı yerler olsa da, yeni bir soluk katıyor ve bunu seviyorum. Karakteri hatırlamasam da, Max'e bayıldım. Max ♥ Ben.

Sonraki kitabı okuyacağım sanırım, hikayede geçen 'emanet'in ileriki kitaplarda kullanılacağını tahmin ediyorum. Bu merak bile bana okutur, tabiii sağlam bir spoiler bulmazsam."

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder