13 Ekim 2015

Kitap Yorumu: Kıyamet Sonrası || Susan Ee - (Meleğin Düşüşü #2)


Tür: melek, aşk, genç yetişkin, doğaüstü
Sayfa: 320
Goodreads puanı: 4.26
Seri: Meleğin Düşüşü 2
Puanım:


Bu serinin aklımda olan etiketleri!

İlk kitabı var, ya devamı???
Yazar yaşamakta mı?
İkincisi çıkmış Türkiye'de çıkaran yok!
Kitabı bekle bekle ilk kitap unutulmuş!
Üçüncüsü çıkmış ama kimsenin taktığı yok!

Gibi boş boş geyiklerle devam edebilirim ve bence bu sitemi etmekte haklıyız. Düşününce ne kadar zaman bekledik biz ikinci kitap çıksın da okuyalım diye... (İlk kitap 2011'de çıkmış bu arada. Yıl olmuş 2015, 3. kitap yeni çıktı.)

Neyse efendim, ilk kitabın sonunda Raffe kanatlarını kaybetmiş, (oy kuzum) bizim deli Hatice'yi öldü biliyor. Penryn'in aradığı kardeşi garip bir deneyin kurbanı olmuş. Anasıyla kardeşi bu komalık yatarken onu öldü sanıyorlar.


İkinci kitaba geldiğimizde ise hemen ertesi günden devam ediyoruz. Hayatta kalan insanlar bir tür sığınak yapmışlar ve yıkıntılar arasında hayatta kalmaya çalışıyorlar. Kılıç hala bizim Hatice'nin elinde. Ancak Paige yemek yiyemiyor. Onu doyurmaya çalışırken de başına bin bir türlü iş açılıyor. Kılıcı saklamak önemli bir sorun. Paige'in yeni hali insanlarda korku uyandırınca Paige kaçıyor ve bizimkiler gene ufaklığın peşindeler.

Kitabın yarısı (abartmıyorum) resmen sıkıcılıktan ölmüş. Tek komik olan şeyler bizim Hatice'nin kılıçla yaptığı komik konuşmalar. O sıralarda ben sıkıntıdan ölüyordum, bitse de gitsek modu içinde saç baş yoluyordum.


Kitabın geri kalanını ise 2 saatte bitirdim. Çünkü Raffe geldi. Çünkü adam yüreklerin Adonis'i, gözlerin Sean O'Pry'ı. Çünkü çok komikti. Ayrıca kitabın yarısından sonra aksiyon da arttı ve Hatice bir sürü olaya bulaştı. Böyle savaşmalı, dövüşmeli, kanlı kanlı şeyler.He glares at me as if he already hates it. “What is it?” I consider lying but what’s the point? I clear my throat. “Pooky Bear."
He’s silent for so long I’m beginning to think he didn’t hear me when he finally says, “Pooky. Bear.” “It was just a little joke. I didn’t know.”
“I’ve mentioned that names have power, right? Do you realize that when she fights battles, she’s going to have to announce herself to the opposing sword? She’ll be forced to say something ridiculous like, ‘I am Pooky Bear, from an ancient line of archangel swords.’ Or, ‘Bow down to me, Pooky Bear, who has only two other equals in all the worlds.’ ” He shakes his head. “How is she going to get any respect?”

Yarısı sıkıcı olsa da kitapların sonu bombaydı. Yani sabretmeye değer. Kaçırmayın bu seriyi.
0 Yorumcuk:

Yorum Gönder