1 Şubat 2016

Kitap Yorumu: Nessahira || Esin Kıroğlu

Nessahira
Esin Kıroğlu


Tür: Aşk, yeni yetişkin, paranormal
Goodreads puanı: 4.29
Sayfa: 311
Seri: Nessahira 1 (2)
Puanım:

Ben Nessahira’yım.
Sesimi bir insana duyurabildiğimde başladım gerçekten nefes almaya ve hikâyemi yaşamaya.
İnsanlar benim dünyamla tanıştıklarında bilecekler, onlar korkusuzca atarken adımlarını, ben görmedikleri yerlerde gök gürültülü bir savaş içindeyim. Onlar yaşasın diye gecenin içinde bir gözüm ve zamanla yarışıyorum.
Ben bir “Hayal”in gölgesiyim.
Ben Nessahira’yım ve size yaklaşan bir Gümüş arıyorum.

Nessahira'yı aslında Zimlicious'un önerisiyle okudum denilebilir. Türk paranormal, bu durumda bilim kurgu, kitaplara hep bir şüpheyle yaklaşsam da Simay önerdiği için okurum demek benim için çok kolaydı. Üstelik bir de bu sene Türk yazarlara daha bir ağırlık vermeyi planladığım için de bu bir artıydı.

Kitap Nessahira adlı bir erkeğin bakış açısıyla anlatılıyor. Ancak hemen normal bir insan gelmesin aklınıza. Yuvada kendi türünden insanlarla yaşayıp bir savaşta taraf oluyor kendisi. Bir gün etrafta aylak aylak gezinirken hiç olmaması gereken bir şey oluyor ve bir kız, Hayal, onu şarkı söylerken duyuyor. Böylece hem bir arkadaşlık hikayesi hem de daha fazlası doğuyor.

Kitap genel olarak baktığınızda öyle aman aman bir konuyla merhaba demiyor ama beni meraklandıran ya da şaşırtan yerler olmadı desem yalan olur. Gümüş kısmı geç açıklandığı için bir merakla doldum ve kitabın sonu beni epey şaşırttı. Kitabın akıcı olması bence büyük bir artı, çünkü okuma hevesiniz varsa, aslında bu kitabı bir günde bitirebilirsiniz. Özellikle kitabın yarısından sonra olaylar epey hızlı gelişiyor.

Kitapta içimi sıkan iki şey oldu.Bir Hayal'in sürekli mızmızlanması. Aslında kıza hak verilebilir ama yine de bu beni sinir etti. İkinci şey ise isimler yabancı olduğu için kim kadındır kim erkektir anlayamadım. Bu kitabın sonuna doğru epey bir oturuyor ama bunu hemen başında algılayamadığım için hayal etmem güçleşti diyebilirim ve bu durum aslında benim için nefretlik bir durum.

Aslında dip not olarak Nessahira'nın da biraz mızmız olduğunu söyleyebilirim. xD Ah bu arada Nessahira'da bence Johnny Depp tipi var.

Sonuç olarak okumaktan zevk aldığım bir kitap oldu. Başladığımda seveceğimi de düşünmemiştim aslında. Aklıma gelmişken, ben kitabın sonunda yazar başka bir karakterin hikayesini yazar diye umuyordum ama D&R'dan ikinci kitaba baktığımda Nessahira'nın yine anlatıcı olduğunu gördüm ve üzüldüm. Keşke başka bir karakter olsaydı demeden edemiyorum.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder