21 Mart 2016

Kitap Yorumu: Reap The Wind || Karen Chance (Cassandra Palmer #7)

Reap The Wind
Karen Chance

Tür: Paranormal, urban fantasy, yetişkin
Sayfa: 514
Çıkış: 2015
Seri: Cassie Palmer 7 (8+)
Puanım:


Sanırım bu kitapla, hayatım boyunca bir kitabı en uzun süre okuma rekorumu kırdım. Kasım'ın başında başlayan maceram, Mart ayının ortasında son buldu. Evet, kitap o kadar...

Şimdi dürüst olayım, Karen Chance severim. Yarattığı dünyayı severim ama sen git 6. kitapta büyük bir olay yap, ardından 2 yıl yazma, sonra bir de çıkardığın kitap laf kalabalığından başka bir şey olmasın ve 2 yıl önce yaptığın pisliği hala temizleme. E be kadın, insaf!

Önceki kitapta Pritkin ölme tehlikesi geçirsin, Cassandra Apollo'nun gözyaşları peşinde koşsun. Tanrılar yeryüzüne inmeye kalksın, çıraklar sağdan soldan boy gösterip her şeye karışsın. Evet olay var ama çok fazla var. Ve bir sonuç yok.

Kitabı neden sevmedim:
1. Çok bekledik.
2. Aşırı laf kalabalığı.
3. Sonuç yok.
4. Sürekli bir koşuşturma.
5. Kızımız yeteneksiz. (Allahtan farkında. Ama bana ne yararı var?)

Sonuç olarak bundan sonra seriye devam etmeme kararı aldım. 550 sayfaya yakın yazıp da hala bir sonuç beceremiyorsan, burada bir sorun var demektir. Bu kitabı bitirme nedenim ise sırf inat oldu. Ha yarım saat okuyayım, ha sonunu göreyim derken buraya kadar geldi ama daha da başlayacağımı sanmam. Resmen okur soğuttu kadın... Gözün doysun.

Not: Kitap hakkında tek hoşuma giden şey, sanırım her zamanki gibi dostluk oldu. Dorina'yı görmüş olmamız bile umurumda değil artık. O kadar soğudum yahu!

O zaman neden 3? Adil bir insanım, ondan. Yazarın gözünü para bürümüş olabilir ama yarattığı dünya hala sevilesi, karakterleri de öyle. Laf kalabalığı var evet, ama başından beri vardı. Bu sefer sadece benim sabır taşım çatladı.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder