14 Ekim 2016

Kitap Yorumu: Born at Midnight || C.C. Hunter

Tür: Genç yetişkin, doğaüstü
Sayfa: 398
Seri: Shadow Falls 1/5
GR puanı: 4.14
Puanım: 


One night Kylie Galen finds herself at the wrong party, with the wrong people, and it changes her life forever. Her mother ships her off to Shadow Falls—a camp for troubled teens, and within hours of arriving, it becomes painfully clear that her fellow campers aren’t just “troubled.” Here at Shadow Falls, vampires, werewolves, shapeshifters, witches and fairies train side by side—learning to harness their powers, control their magic and live in the normal world.

Kylie’s never felt normal, but surely she doesn’t belong here with a bunch of paranormal freaks either. Or does she? They insist Kylie is one of them, and that she was brought here for a reason. As if life wasn’t complicated enough, enter Derek and Lucas. Derek’s a half-fae who’s determined to be her boyfriend, and Lucas is a smokin’ hot werewolf with whom Kylie shares a secret past. Both Derek and Lucas couldn’t be more different, but they both have a powerful hold on her heart.

Even though Kylie feels deeply uncertain about everything, one thing is becoming painfully clear—Shadow Falls is exactly where she belongs…

Bu kitap yıllardır listemde durur. Puanına bakarsanız öyle köşeye fırlatılacak bir kitap gibi de gözükmez. Atmış bin kişinin oyları toplandığında 4+ puanı var. Ben de meraktan başladım. Kylie adında, boşanmakta olan bir ailenin tek evladının hikayesidir. Bir partide yakalandığı ve sanrılar gördüğü için annesi, psikologunun da iteklemesiyle onu yaz kampına gönderir.

Daha adım atmaz herkesin ilgisini çeker. Eski erkek arkadaşı peşindedir. Otobüste karşılaştığı çocuk da. Geçmişinden gelen çocukta. Hepsine de yakındır hani. (Evlerden ırak.)

Hemen anlarız bu kamp öyle sıradan değildir, sorunlu çocukların aslında bambaşka sorunları vardır ve Kylie de onlardan biridir. Ancak sürekli inkar eder. Beyin tümörü bir olasılıktır. Kaçık olabilirdir. Neden anormal olsun ki? Ancak kampta açıklanmayan da bir sorun vardır ve yetkililer dolaşmaktadır. Kylie neye bulaştığını bilemez.

Öncelikle sevmediğim yönlerini sıralayayım:
1-Kurgu yüzeysel.
2-Kız herkese mavi boncuk dağıtıyor.
3-Kitap bence giriş kısmıyla bitti.
4-Romans olur da bu kadar olmaz.
5-Sonuç yetersiz geldi.
6-Anlatım çekici değil.
7-Karakterler arası iletişim sadece şu erkek seksi, bu böyle seksiden ibaret.
8-Tek bahsi geçen konu erkek.
9-Bana boş geldi.

Sevdiğim yönü:
1-Kimseyi yüzeysel olarak yargılamamak gerektiğini ve anlayışlı olmak gerektiğini vurgulaması.

Eğer şu sevdiğim yönü olmasaydı, kitaba biri basacaktım ancak bu yüzden 2,5'tan 3'e tamamladım. Harcadığım vakte üzüldüğüm bir kitap oldu. Seriye devam etmeyeceğimi de anlamışsınızdır zaten. Size de önermiyorum.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder