3 Kasım 2016

Kitap Yorumu: Archangel's Heart || Nalini Singh

Tür: Aşk, doğaüstü.
Sayfa: 385
Goodreads puanı: 4.51
Seri: Guild Hunter 9 
Puanım:
One of the most vicious archangels in the world has disappeared. No one knows if Lijuan is dead or has chosen to Sleep the long sleep of an immortal. But with her lands falling into chaos under a rising tide of vampiric bloodlust, a mysterious and ancient order of angels known as the Luminata calls the entire Cadre together to discuss the fate of her territory.

Accompanying her archangelic lover Raphael to the Luminata compound, guild hunter-turned-angel Elena senses that all is not as it seems. Secrets echo from within the stone walls of the compound, and the deeper Elena goes, the uglier the darkness. But neither Raphael nor Elena is ready for the brutal truths hidden within—truths that will change everything Elena thinks she knows about who she is…

Nothing will ever be the same again.


Bir senenin ardından yine Elena ve Raphael'le buluşacağım için çok heyecanlıydım. Özellikle de kitap Elena'nın gözünden anlatıldığı için tadından yenmeyecekti. Ancak pek beklentilerimi karşılayan bir kitap olmadı.

Aradan iki yıl geçmiş, Cascade durulmuş. Lijuan ortalıkta olmadığı için vampirleri kan tutkusu sarmış vaziyette ve topraklarında karmaşa hüküm sürüyor. Böyle durumlarda ortaya çıkan tarafsız Luminata adlı bir grup, başmelekleri çağırıp bölge hakkında karar vermelerini hızlandırma yetkisine sahip. Cadre'nin tüm başmelekleri bu daveti alıyor ve hepsi hemen Luminate'in yuvasına gidiyor. Amaç Lujian'ın son durumunu kararlaştırmak ancak bu duvarlar arasında garip şeyler de dönüyor. Bir de Elena'nın özel bir görevi de var.

Bu kitapta Raphael ve Elena'nın bir birine olan aşkı çok fazla vurgulandı. Sürekli seni seviyorumlar dolanıyordu. Ben bunu bir noktaya kadar seviyorum ama çok abartılıydı doğrusu. Hele Nalini önceki kitaplarda geçen olayları uzun uzun özetlediği için, kitap epey sıkıcı bir hal aldı. Nalini'nin en sevdiğim özelliği, genellikle olayları yavaş yavaş kurgulaması, ancak bu kitapta Luminata yırtık dondan çıkar gibi önümüze serilmişti ve bu kurguyu bence havada bıraktı.

Genel olarak kitabı basit, önceki kitaplarında verilen şok edici özellikten yoksun buldum. Nalini kitaplarını genellikle sonunu görmek istemeye istemeye okurum ancak bu kitapta böyle olmadı. Kitap bitsin de sonunu öğreneyim edasıyla ilerledim.

Aodhan meraklıları varsa, bu kitapta onu bol bol görüyoruz. Diğer yan karakterlerden de elbette haberler alıyoruz. Az çok hepsinin ya bahsi geçiyor ya da şahsen diyaloglarını okuyoruz.

Üstelik Elena'nın anne tarafının geçmişiyle de çok ilginç şeyler ortaya çıkıyor ki bu bilgi genelin aksine beni heyecanlandıran nadir noktalardan biriydi. Grubumuza yeni karakter de katılıyor.

Sonuç olarak pek etkilenmediğim, geçiş kitabı olarak adlandırılabilecek bir eser. Umarım Nalini muhteşem bir dönüş yapar, yoksa ben bu seriyi bırakırım.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder