6 Kasım 2016

Kitap Yorumu: Gölgelerin Kanı || Samantha Young

Gölgelerin Kanı 
 Samantha Young

Tür: Aşk, doğaüstü, genç yetişkin
Sayfa: 288
Goodreads puanı: 4.16 (nasıl ya?)
Seri: Kan Günceleri 3 (Hepsi çıktı.)
Çevirmen: Gülfem Çırak
Puanım: 
Normal insanlar gibi yaşamak; tüm isteği bu...

Kutsanmış bir Ruh Yiyici olan Eden, Ankhların yaptığı ani bir baskında yok edilmek üzereyken bir savaşçı tarafından kurtarılarak Ankh'a dönüştürülür. Ancak savaş sırasında Ankhlar tarafından ağabeyi öldürülen Eden'ın amacı bellidir: ağabeyinin intikamını almak ve hayatını normal insanlar gibi sürdürmek...

Ailesini ve geçmişini bir kenara itip kendini intikam almaya adayan Eden bu düşüncesinden vazgeçecek midir? Aşkı, arkadaşlığı ve güveni hissedebileceği bir dünyayı yeniden bulabilecek midir?

Samantha Young Kan Günlükleri serisinin son kitabıyla okurlarını unutamayacakları bir heyecanla buluşturuyor.Yorum


Uzun zamandır bir seriyi bitirmemiştim doğrusu. Ancak koşullar altında sevindiğim bir durum oldu. Samantha Young'u Dublin Caddesi'yle tanıdık ve kendisine bayıldık. Ancak genç yetişkinden ve paranormalden kesinlikle uzak durması gerekiyor.

Eden her zamanki gibi layık bir savaşçı olmak için çırpınıp dururken hem Noah'la sorunlar yaşıyor hem de Tobe'un saldırıya uğrayıp Cameron'un ruhunun bir parçası çalındığı için ellerinde halletmeleri gereken bir sorun var. Bunlar da yetmezmiş gibi Eden'ın ağabeyini öldüren Romany de hayatına tekrar dahil olmuştur ve Eden öfkesini bir türlü yenememektedir. (Üç kitaptır hala bunu okuduğuma inanamıyorum.)

Ben kitabı hiç sevemedim. Zaten ahım şahım bir şey olsa, yıllar önce dayanamayıp bitirirdim. Öncelikle Eden'ın mız mız, şımarık, pervasız, düşüncesiz olması beni delirtti. Bu kadar tehlike altındayken, düşünmeden hareket etmesi bence bir "savaşçı"ya yakışmıyor. Üstelik yaşlı ve lider olarak adlandırılan kişilerin de bu kızın saçma arzularına boyun eğmesini de mantıklı bulamadım.

Sevmeme nedeni bir: Karakterlerin mantıksız ve inandırıcılıktan yoksun oluşu.
Sevmeme nedeni  iki: Eden'ın tüm karakter özellikleri.

Üç kitaptır da hala Eden'ın öfkesi ve kimse beni anlamıyor diye ortalıkta dolaşması akıl almaz bence. Seri buna mı kurulur be hatun? Üstelik Romany'nin böyle ansızın ortaya çıkması da garip. Eden ve Noah'ın sevgili tartışmaları ve Eden'ın gereksiz çıkışmaları da bana saçma geldi. Tamam Stefan ağabeyiydi ama burada daha büyük bir mücadele dönüyor. Azıcık olgun olsan da, bencilliği kenara bıraksan????

Sevmeme nedeni üç: Gereksiz yere uzatılmış konu.

Kitabın tek sevdiğim yönüyse (tabii sevmek biraz abartmak oluyor haliyle) sonu oldu. Her şey bağlandı, dualar edilip sırtlar sıvandı. Bunun için mutluyum, çünkü bu bünye bir kitap daha kaldıramazdı sayın seyirciler. Ah bir de, yazar gereksiz bir aşk üçlemesine girmediği için mutlu oldum.

Serinin yorumlarını burada bulabilirsiniz:
1. kitap Kutsanmış Kan
2. kitap Geçmişin Kanı

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder