14 Kasım 2016

Manga Yorumu: Tılsımlı Kolye ve Vampir, Vol 1 || Akihisa Ikeda


Tür: Manga, doğaüstü
Sayfa: 192
Goodreads Puanı: 4.04
Puanım:
Vol: 1/10

Başarısız bir öğrenci olan Tsukune Aono hiçbir liseye kabul edilmez ve şans eseri, insan görünümündeki öğrencilerin her birinin farklı türde birer canavar olduğu Yokai Akademisi'ne girer. Buradaki öğrencilerin tuhaf durumunu fark eden Tsukune tam oradan kaçmayı düşünürken okulun en güzel kızı olan Moka'yla karşılaşır, Moka daha ilk karşılaşmalarında bir anda kendini onun boynuna atıverir. Tsukune halinden çok memnundur. Ama bir dakika… Tsukune’nin boynunda hissettikleri Moka’nın sivri dişleri mi yoksa? Evet, Moka'nın gerçek sureti bir vampirdir. Göğsündeki tılsımlı kolye çıkarılınca
Moka bir vampire dönüşmektedir!

   YORUM   

Mangaları pek el üstünde tuttuğum söylenemez, nadiren okuyorum. Bu manganın elimde olması ise Yayınevinin göndermiş olması. Te ilk çıktığı zamandan beri elimde ama anca okuyabildim. Aslında kısa ve "manga" olduğu için, hemen bitirebilirdim ama bitirmedim.

Yukarıdaki tanıtımdan anlaşıldığı gibi, insan bir oğlanın doğaüstü yaratıkların bulunduğu bir okula gidiyor ve Moka'yla tanışıyor. Ve olaylar olaylar.

Manga, Hentai mi yoksa düz manga mı anlamakta zorladım. Bence resimler epey erotikti. Bu yüzden çocukların falan okumaması gerekiyor. Bunun dışında, manga dört parçadan oluşuyor ve her bölüm başında önceki bölümün açıklanması sinirimi bozdu. Sanırım bunlar haftalık yayınlanan şeyler olduğu için böyle ama ben kitaplaştırılmış halini okuduğum için sinirimi bozdu.

Manganın çevirisi çok tatlı bu arada. Ruhu yakalamışlar. Çevirmenin adını göremedim.

Bunların dışında söyleyecek pek bir şey bulamıyorum açıkçası. Eğlenceli bir mangaydı. Seviyorsanız bakabilirsiniz.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder