22 Mart 2017

Erotik Aşk Kitabı: Black Swan Affair || K.L. Kreig

Black Swan Affair
K. L. Kreig

Sayfa:370
GR Puanı: 4.34
Türkçe: Yok
Seri: Yok ama olabilir.
Puanım:

Normalde aşk kitabı okumayı tercih etmiyorum. Cinsellik sahnelerini okurken içim bayılıyor çünkü bu tür kitaplarda, %40'ı falan cinsellikle geçiştirilip hikâyeye pek önem verilmiyor. Gelgelelim, bu hikâyenin konusunu okuduğumda, kitap bana epey ilginç göründü.

Bir kız var, abiye aşık ama abi gidip kızın ablasıyla evleniyor. Bizim kız da intikam almak için, çocukluk arkadaşı ve bahsi geçen abinin küçük kardeşiyle evleniyor. Kardeş Kael ise kıza yıllar yılıdır vurgun. Neler olacak diye merakla okumaya başladım.

İlk başta güzeldi. Kız acı çekiyor çünkü kendi kazdığı kuyuya düşmüş. Ancak  Kael ona inci gibi davranıyor. Hem vicdan hem gönül söz konusu. Abi Killian ise tek açıklama vermeden hem kıza yürüyor hem de ablayla evli kalıyor. Üstelik ablayı da sevmediği epey aşikâr. Kızımız Maverick iki arada bir derede, iki erkek arasında seçim yapmak zorunda. Bir yanda hayatı boyunca sevdiği Killian, diğer yanda hayatı boyunca ona gözü gibi bakmış, fedakâr Kael. Kimi seçecek? Sevgi mi, fedakârlık mı, yoksa aşk mı?

Kitabın konusu ilginç. Kael tam bu tür kitaplarda aranan kendini kıza adamış âşık. Killian ise gizemli, hedefleri olan bey. Maverick ise zengin babaya rağmen bağımsızları oynayan asi kız.

Peki ben neyi sevmedim? Sürekli Killian şöyle böyle, Kael böyle şöyle. Tekrar çok vardı. Bir de final kısmında olaylar ansızın, hadi bağlamak için bir olay yaratalım da öyle bağlansın tarzı yapılmıştı. Sonuç olarak orta hâlli diyebildiğim bir roman çıkmış ortaya.

Peki hiç mi ilginç bir şey olmadı?
Oldu. Sırlar açığa çıktığında epey şaşırdım. Böyle bir detay beklemiyordum. Yazarı bu yüzden tebrik etmem lazım. Zaten bir ya da iki vermememin tek nedeni de bu şaşırtma unsuru oldu. Yoksa genel olarak epey tekrar içeren ve sonu iyi bağlanamamış bir roman.

Ancak türü sevenlerin kitaba bayılacağını düşünüyorum. Karakterler iyi kurulmuştu. Anlatım da iyiydi. Benim sevmeme nedenim de tercih meselesi ki çok acımasız davranmadığımı düşünüyorum. Yani konu ilginizi çektiyse ve türü seviyorsanız, bence deneyebilirsiniz.


Spoiler sayılabilecek içerik notu: Aldatma yok, Geçmiş ve şimdi, geçmişle günümüz arasında değişerek bölüm bölüm anlatılıyor. Geri sayım gibi.

0 Yorumcuk:

Yorum Gönder