Rafflecopter Kullanma Kılavuzu & Çekiliş KurallarıHerkese merhaba! Biraz geç olsa da Rafflecopter'ı nasıl kullanılacağına dair bir kaç ufak ipucu vermek istedim. :) Bu konuda oldukça çok soru alıyoruz ve defalarca açıklamak gerçekten zor oluyor. ÜKG blog turlarında da sürekli çekiliş yaptığımız için bu bir mecburiyet haline geldi. İşte hemen başlayalım.

1- Rafflecopter'a üye olun. 

Sürekli kontrol edeceğiniz bir e-posta adresinin olduğundan emin olun. Çünkü facebookda sonuçları açıkladığımızda kaçırabilirsiniz. Ve biz size çekilişi kazandığınız taktirde e-posta adıyoruz. Çekilişe katılacağınız yerden bunu yapabilirsiniz. Facebook ile bağlanıp her seferinde e-mail ve şifre yazma mecburiyetinden kendinizi feragat edebilirsiniz.2- Zorunlu e-posta adresi.

Biz işimizi şansa bırakmak pek istemiyoruz, bu yüzden çekilişe katılabilmeniz için adresinizi yazmanız zorunlu. Ancak yazdıktan sonra katıldım tamam deyip gitmeyin, aşağıda kazanma şansınızı arttıracak seçenekler mevcut. :-)

3- Facebook ve Twitterda paylaşın.Eskiden Facebook'da sadece blog yazısını paylaşmanızı istiyorduk, ancak son iki çekilişimizde size resim paylaşma seçeneğini veriyoruz. Bunun için size, yanda gördüğünüz gibi, resim linkini açıklama kısmında veriyoruz. Bu link yeni sekmede açılıyor ve sizi paylaşmanızı istediğimiz resime yönlendiriyor. Resimi profilinizde paylaştıktan sonra, profilinizde resimi bulun ve saat kısmına tıklayarak bu gönderiyi açın. Linki kopyalayarak bunu tanıtımın altındaki boşluğa yapıştırın ve Enter'a tıklayın. Facebook paylaşma şartı tamamlandı. Bunu kazanma şansınızı arttırmak için her gün yapabilirsiniz.Twitterda ise gene benzer bir işlem var ve daha kolay. Seçeneğe tıkladığınızda yeni bir pencere açılıyor ve tweet atmanız gerekiyor. Gene aynı şekilde twitter profilinize gidip facebookdaki gibi zamana tıkladığınızda yeni bir sayfada bu tweet açılır. O linki alıp boşluğa yaptırmanız ve I tweeted'a basmanız bu seçenekler için yeterli olacaktır.


4- Facebook sayfalarımızı beğenin. 


Bu seçenekler de oldukça kolay. Easy entry for all xxxxx fans on Facebook yazan yere tıkladığınızda açılan sayfada hemen facebook beğen butonunu görüyoruz. Ona tıkladığınızda ve I am a Fan a bastığınızda bu seçenek de tamamlanmış oluyor. :)


5- Bloglarımızı takip edin

Bu seçenekte de facebook paylaşım olduğu gibi tanıtımda link veriyoruz ve google friend connect(GFC) ya da e-posta ya da blogloving ile takip etmenizi rica ediyoruz. 


6- Çekiliş Süresi


Her Rafflecopter çekilişinde, sol üst tarafta çekiliş süresi yazıyor. Ne kadar kaldığına oradan bakabilirsiniz. Burada Ends In 14.04. diyor. 14 gün, 4 saat içinde. Genel olarak Rafflecopter çekilişine böyle katılabiliyorsunuz. Sadece e-posta ile katılmanız yeterli olacaktır ancak diğer seçenekleri yapmanız kazanma şansınızı arttırır. Yani uygulamanız tavsiyemizdir :)


Çekiliş kuralları


 1. Çekilişler sponsorlar aracılığı (yayınevleri, yazarlar) ile düzenlendiği için kaybolan, gönderilmeyen hediyelerden sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu durum size zarar verdiği için üzgünüz.
 2. İki gün içinde kazananlar adreslerini iletmediği taktirde haklarını kaybetmiş oluyorlar ve yeni kazananlar seçiliyor.
 3. Yukarıdaki maddeleri inceleyerek katılımı doğru yaptığınızdan emin olun.
 4. Biz siz her türlü araç ile haber vermeye çalışıyoruz. (Facebook, twitter, e-mail) eğer kazandığınızı görmediyseniz yapabileceğimiz hiçbir şey yok, lütfen takipte kalın. :)
 5. Tüm çekilişler Türkiye için geçerlidir, yurt dışı adres kabul etmiyoruz.
 6. Kitap değiştirme gibi bir şansımız yok, üzgünüz.
 7. Çekilişe katıldığınızda yukarıdaki şartları kabul etmiş olursunuz.

3 yorum:

 1. Gerekli bir bilgiydi teşekkürler :)
  Banada beklerim www.kiriksemsiye.blogspot.com
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. merhaba bilgi için teşekkürler
  bir şey sormak istiyorum facebook ve twitter kullanmayan kitap severler ne yapmalı?
  sonuçta 10 kişi facebook ve twitterda sitenizi paylaşırsa onların kazanma şansı yüksek yani benim gibi facebook veya twitter kullanmayan okuyucuların kaznma şansı %0 oluyor değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şansınız bir hayli düşüyor ama gene var elbette. Tabii şartlar sadece twitter ve facebook'tan oluşmuyorsa ve diğerlerini gerçekleştirdiyseniz.

   Sil